Taimsoo tähtsustab ettevalmistuses kevadisi veelaagreid ({{commentsTotal}})

Eesti paarisaerulise neljapaadi liige Kaspar Taimsoo peab edasise arengu suhtes väga tähtsaks kevadiste veelaagrite jätkumist, kuigi olukorda raskendab toetuse vähenemine.

"Tahes-tahtmata elame kliimas, kus ei saa aasta otsa vee peal käia. Kuigi me seda võib-olla vahepeal tahaks. Loodame, et saame jätkata veelaagritega kevadel ka päris pikas mahus," lausus Taimsoo intervjuus Vikerraadio saatele Spordipühapäev.

"Ilmselgelt on see vajalik. Et tehniline stabiilsus saavutada ja kõik mehed paadis tunnetaks ja saaks asjadest ühtemoodi aru.

Vastavalt Eesti Olümpiakomitee toetussüsteemile lõppeb käimasoleva aastaga Taimsoo ja tema paadikaaslase Allar Raja A-kategooria toetus ja jääb C-kategooria.

"Selle pealt kannatab natuke ettevalmistusraha ja meie palk. Loodame, et sõudeliit ja olümpiakomitee mõtlevad midagi välja," loodab Taimsoo.

Lisaks talle ja Rajale kuuluvad paatkonda veel Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson. Kuigi Eesti sõudmises on minevikus ikka inimestevahelisi probleeme tekkinud, siis hetkel Taimsoo sõnul sportlaste seas neid ei eksisteeri.

"Sportlaste poole pealt on kõik okei. Pigem Andreile (Jämsäle) ja Tõnule (Endreksonile) ongi raske midagi soovitada. Eks nad peavad ise mõtlema, mida nad tahavad ja kuhu nad tahavad jõuda veel," lausus Taimsoo.

"Ausalt öeldes tahaksin näha seda venda, kes julgeb ja suudab välja mõelda süsteemi, et meie praegusest meeskonnast kedagi välja vahetada, väites, et teistmoodi on parem. Mina seda varianti hetkel küll ei näe."

Toimetaja: Siim Boikov



Anett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43 
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.