Taimsoo tähtsustab ettevalmistuses kevadisi veelaagreid ({{commentsTotal}})

Eesti paarisaerulise neljapaadi liige Kaspar Taimsoo peab edasise arengu suhtes väga tähtsaks kevadiste veelaagrite jätkumist, kuigi olukorda raskendab toetuse vähenemine.

"Tahes-tahtmata elame kliimas, kus ei saa aasta otsa vee peal käia. Kuigi me seda võib-olla vahepeal tahaks. Loodame, et saame jätkata veelaagritega kevadel ka päris pikas mahus," lausus Taimsoo intervjuus Vikerraadio saatele Spordipühapäev.

"Ilmselgelt on see vajalik. Et tehniline stabiilsus saavutada ja kõik mehed paadis tunnetaks ja saaks asjadest ühtemoodi aru.

Vastavalt Eesti Olümpiakomitee toetussüsteemile lõppeb käimasoleva aastaga Taimsoo ja tema paadikaaslase Allar Raja A-kategooria toetus ja jääb C-kategooria.

"Selle pealt kannatab natuke ettevalmistusraha ja meie palk. Loodame, et sõudeliit ja olümpiakomitee mõtlevad midagi välja," loodab Taimsoo.

Lisaks talle ja Rajale kuuluvad paatkonda veel Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson. Kuigi Eesti sõudmises on minevikus ikka inimestevahelisi probleeme tekkinud, siis hetkel Taimsoo sõnul sportlaste seas neid ei eksisteeri.

"Sportlaste poole pealt on kõik okei. Pigem Andreile (Jämsäle) ja Tõnule (Endreksonile) ongi raske midagi soovitada. Eks nad peavad ise mõtlema, mida nad tahavad ja kuhu nad tahavad jõuda veel," lausus Taimsoo.

"Ausalt öeldes tahaksin näha seda venda, kes julgeb ja suudab välja mõelda süsteemi, et meie praegusest meeskonnast kedagi välja vahetada, väites, et teistmoodi on parem. Mina seda varianti hetkel küll ei näe."

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.