Judo juunioride MM võeti turvalisuse kaalutlustel Põhja-Korealt ära ({{commentsTotal}})

Sõjaväeparaad Pyongyangis.
Sõjaväeparaad Pyongyangis. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tänavused juunioride judo maailmameistrivõistlused pidid toimuma oktoobris Põhja-Koreas, ent Rahvusvaheline Judoliit (IJF) otsustas nüüd turvalisuse kaalutlustel võistlused Horvaatiasse üle kolida.

IJF avaldas, et probleeme valmistab Põhja-Korea pealinnale Pyongyangile ligi pääsemine ja nad tunnevad muret osalejate ja nende asjade turvalisuse pärast, lisaks pole teada, kuidas toimuks seal suhtlus muu maailmaga ja kas otseülekandeid veebi oleks võimalik teha.

"Kõik need asjad on siiani lahtised. Lisaks oli üheks tingimuseks välispoliitiline stabiilsus, aga praegune olukord on murettekitav ja keeruline on ennustada, millega see lõpeb," seisis IJF-i avalduses.

IJF lisas, et mitmete riikide alaliidud võtsid nendega ühendust ja olid võistluste toimumispaiga osas murelikud – osad ütlesid kindlameelselt, et kui MM jääb Põhja-Koreale, siis nende sportlased seal ei võistle, osad aga muretsesid, kas lapsi on mõistlik sellisesse kohta saata.

"Kõike arvesse võttes otsustas IJF-i täitevkomitee Põhja-Korea võistluse edasi lükata, loodetavasti saab seal lähitulevikus siiski MM-i korraldada, eeldusel, et välispoliitiline olukord on stabiliseerunud ja kõik muud tingimused täidetud," teatas IJF. "Selle aasta juunioride judo MM toimub Horvaatias Zagrebis."

Toimetaja: Maarja VärvDortmundi Borussia
Dortmundi Borussia tuli Saksamaa karikavõitjaks

Viimased kolm hooaega Saksamaa karikafinaalis kaotajaks jäänud Dortmundi Borussia lõpetas kurva seeria, kui alistas laupäeval Frankfurdi Eintrachti 2:1.

sõudmise em
Allar Raja
Allar Raja võistles täna EM-il nii kahe- kui ka neljapaadis

Tšehhis Racices toimuvatel sõudmise Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti paarisaeruline neljapaat napilt A-finaalist välja. Mullu tuli Eesti neljapaat Euroopa meistriks.

Georg Gross - Raigo Mõlder
Harju rallil võidutses Georg Gross

Eesti autorallimeistrivõistluste kavva kuuluval Neste Harju Rallyl võidutsesid Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford).

Uuendatud: 22:31 
tennis
Jürgen ZoppJürgen Zopp
Zopp loovutas kvalifikatsiooni avaringis vaid ühe geimi

Jürgen Zopp (ATP 469.) alustas Itaalias Vicenzas peetava 43 000 euro suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiri kvalifikatsiooni kindla võiduga.