Eesti noored vormelisõitjad stardivad Põhja-Euroopa võistlussarjas ({{commentsTotal}})

Jan-Erik Meikup ja Sten Dorian Piirimägi.
Jan-Erik Meikup ja Sten Dorian Piirimägi. Autor/allikas: Pille Russi

ALM Motorsport võistkonna vormelisõitjad Sten Dorian Piirimägi ja Jan-Erik Meikup osalevad tänavu Põhja-Euroopa tsooni (NEZ) F4 meistrivõistlustel.

Eelmisel nädalal toimusid testisõidud auto24ringil, kus toimub ka sarja üks etappidest, mis on kavas 2. juulil. Lisaks toimuvad veel etapid Venemaal Sotšis, Smolenskis ja Moskva ringrajal, Soomes Ahvenisto rajal ja Asseni ringrajal Hollandis.

Sarjas sõidetakse Tatuus F4-T014 identsete vormelitega. Mootoriks on Abarthi 1,4-liitrine turbojõuallikas võimsusega 160 hobujõudu. Sarja juhtmõtteks ongi noortele sõitjatele võrdsetel autodel võistlemisvõimaluse pakkumine. NEZ F4 sarja üldvõitja saab auhinnaks tasuta hooaja Suurbritannia F3 sarjas.

Mitmekordsele kardispordi Eesti meistrile Sten Dorian Piirimägile on F4 esimene kokkupuude vormelisõiduga.

"Sõidustiilid kardi ja vormeliga on erinevad ja eks ümberõppimine ongi alguses kõige keerulisem," rääkis Piirimägi. "Tempo on aga juba päris hea. Realistlik eesmärk hooajaks on kvalifikatsiooni võitmine. Hooajaliselt oleks liiga optimistlik praegu mingit konkreetset kõrget kohta välja pakkuda, kuid kindlasti panen endast välja 110 protsenti."

Jan-Erik Meikup ütles, et testidel saavutatud ajad näitavad sama tempot rivaalidega. "Muljed auto24ringi testilt on väga positiivsed," sõnas Meikup. "Kavas on anda endast maksimum, samas tuleb arvestada, et hooaeg on pikk ja üle pole samuti mõtet pingutada."

ALM Motorsport võistkonna juht Martin Laur sõnas, et liitumine FIA NEZ F4 sarjaga tähendab meeskonnale sammu professionaalsema autospordi poole.

"Meeskond peab edasi arenema ja NEZ F4 seda võimalust kahtlemata pakub," rääkis Laur. "Jan-Erikul on varasem vormelikogemus olemas ja temalt ootan juba hooaja alguses kõrgeid kohti, Sten-Dorian alustab oma esimest vormelihooaega, mistõttu ootan stabiilsust ja esialgu kohti esikümnes, kuid tean, et ta on võimeline võistlema ka kõige kõrgematele kohtadele."

Võistluskalender:
21.05 Sotši, Venemaa
28.05 Smolensk, Venemaa
04.06 Ahvenisto, Soome
02.07 Pärnu, Eesti
23.07 Moskva, Venemaa
20.08 Moskva, Venemaa
22.10 Assen, Holland

Toimetaja: Maarja VärvKONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
Võrkpallikoondis peab MM-valiksarja kolmanda ringi mängud 18.-23. juulini

Pühapäeval maailma absoluutsesse tippu kuuluvale Venemaale võimsa lahingu andnud Eesti meeste võrkpallikoondis jätkab 2018. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri pileti püüdmist valiksarja kolmandas ringis, mille mängud toimuvad 18.-23. juulini.

Aleksandr Legkov
Spordikohus jättis Venemaa suusatajatele määratud võistluskeelud kehtima

Rahvusvahelise spordikohus (CAS) jättis kuuele Venemaa murdmaasuusatajale määratud ajutise võistluskeelu kehtima.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.