Ibrahim Mukunga Wachira sai Kõrvemaal suure võidu ({{commentsTotal}})

Ibrahim Wachira Mukunga
Ibrahim Wachira Mukunga Autor/allikas: Siim Solman

Kõrvemaa kevadjooksu uuele 18 km võistlusrajale tehti vääriline rajarekord, kui Ibrahim Mukunga Wachira läbis selle 58 minuti 42 sekundiga.

Teine koht läks Rauno Reinartile (SK Prorunner), kes kaotas keenialasele nelja minuti ja 51 sekundiga. Kolmas oli Jaanus Kallaste. Eelmise aasta Kevadjooksu võitja Kaupo Sasmin jäi neljandaks.

Naiste kiireim oli 18 km rajal Moonika Pilli (1:18.14). Teine oli Viivi-Anne Soots (Treeningpartner; 1:20.41) ja kolmas Kerti Kesküla (1:26.50).

Kohale tuli üle 800 jooksusõbra, võttes mõõtu 18 km, 9 km, 3,5 km ja lastejooksudes. Rada oli kevadine ja maastikult põnev. Jooks kulges mööda oose, pikem rada ületas kaks korda ka Soodla jõge ning käis ära Jussi kanarbiku nõmmel. Kes aega võttis, sai nautida vaateid.

Kõrvemaa Nelikürituse järgmine osavõistlus on triatlon, mis toimub 15. juulil.

Vincenzo Nibali

Nibali püstitas ränkraskel võistlusel rekordi

Kahekordne Giro d’Italia ja ühekordne Tour de France’i võitja Vincenzo Nibali pälvis esikoha ühepäevasõidul Taiwan KOM Challenge. Bahrain-Merida ratturi aeg 3:19.54 tähistab võistluse rekordit.

Nibali võitis Il Lombardia, Taaramäe 70.