TÄNA | Tartu võõrustab võrkpalli finaalseeria kolmandat mängu ({{commentsTotal}})

Tallinna Selver - Tartu Bigbank
Tallinna Selver - Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Täna kell 19.00 lähevad Tartu Ülikooli spordihoones kolmandat korda vastamisi Tallinna Selver ja Tartu Bigbank. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib pealinna võistkond ja valitsev Eesti meister 2:0.

Pühapäeval Tallinnas peetud avakohtumises võitsid põhiturniiril võimutsenud tartlased kaks esimest geimi ja omasid neljandas seisul 24:22 ka kaht matšpalli, ent need jäid realiseerimata, kirjutab volley.ee. Lõpuks särasid tablool pealinnaklubi 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 28:26, 15:10) võidunumbrid.

Kolmapäevases kodumängus sai Tartu rõõmustada võimsa teise geimi üle, kus Robert Viiberi kolme ässpallingu ja Meelis Kivisilla eduka blokeeringu järel spurditi 4:0 ette ning hoiti eduseisu lõpuni. Rünnakul löödi punktiks 52,4 protsenti tõstetest. Eriti hiilgas diagonaalründaja Bradley Robert Gunter, kes tõi seitse punkti (+7), realiseerides üheksast tõstest kuus.

Tasavägine oli ka kolmas geim, kus koduvõistkond hoidis veel ka 22:21 eduseisu, ent järgnes Selver Tallinna 3:0 spurt, kusjuures neist viimase punkti tõi Oliver Orava rannavõrkpalli laadne "kõks" tagaliinist, mis Tartu väljaku keskele maha potsatas.

Neljandas läksid võõrustajad 5:2 juhtima, ent tehnilisele mõtlemisajale mindi juba Selveri 8:6 eduseisus. Aina enam hakkas valitsev Eesti meister edu lõikama oma bloki-kaitse mänguga ja enesekindlusele andis aina enam hagu juurde Bigbank Tartu raskused rünnakul – neljanda geimi protsent lõpuks neilt vaid 23,8. Teise mängu lõppnumbrid olid Selveri poolt vaadatuna 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14).

Vincenzo Nibali

Nibali püstitas ränkraskel võistlusel rekordi

Kahekordne Giro d’Italia ja ühekordne Tour de France’i võitja Vincenzo Nibali pälvis esikoha ühepäevasõidul Taiwan KOM Challenge. Bahrain-Merida ratturi aeg 3:19.54 tähistab võistluse rekordit.

Nibali võitis Il Lombardia, Taaramäe 70.