Rio olümpiavõitjale määrati aastane võistluskeeld ({{commentsTotal}})

Brianna Rollins (keskel)
Brianna Rollins (keskel) Autor: Reuters/Scanpix

Suvistel Rio de Janeiro olümpiamängudel 100 meetri tõkkejooksus kuldmedali võitnud ameeriklannale Brianna Rollinsile määrati ühe aasta pikkune võistluskeeld, sest ta ei olnud 2016. aastal kolmel korral dopingukontrolli jaoks kättesaadav.

Üks dopingutest leidis aset samal ajal, mil Rollins külastas Valges Majas toonast USA presidenti Barack Obamat ning teine siis, kui 25-aastase kergejõustiklase Floridas asuvas kodulinnas tähistati temanimelist päeva.

Rollinsile määratud astane võistluskeeld hakkab tagasiulatuvalt kehtima eelmise aasta detsembrist, mistõttu peab ta vahele jätma ka suvised maailmameistrivõistlused Londonis.

"See on raske juhtum, sest oleme pidanud raske karistuse määrama suurepärasele sportlasele, keda dopingu tarvitamises ei kahtlustatagi," sõnas USA dopinguagentuur USADA avalduses. USADA reeglite järgi ei tohi sportlane 12 kuu jooksul kolmest dopingukontrollist puududa, Rollins kirjutas oma Instagrami kontol, et andis eelmisel aastal vähemalt 16 proovi.

Ilie Nastase eemaldamineIlie Nastase eemaldamine
Tenniseliit määras krõbeda suuvärgiga endisele esireketile ajutise keelu

Tennise Föderatsiooni karikasarja maailmaliiga teise grupi play-off-kohtumises mängule minema saadetud endisele maailma esireketile rumeenlasele Ilie Nastasele määrati ajutine keeld, mille kohaselt ei tohi ta ühelgi Rahvusvahelise Tenniseliidu (ITF) turniiril osaleda.

naiste korvpallifinaali võitis rapla
FCR Media/Rapla KK
Rapla naised krooniti Eesti meistriks korvpallis

Eesti naiste korvpalli meistriliiga finaalseeria neljandas mängus alistas FCR Media/Rapla KK võõrsil Tallinna Ülikooli võistkonna 92:80 (25:18, 29:20, 15:21, 23:21) ja võitis kogu seeria kolm-üks.

Uuendatud: 22:03
Rain VeidemanRain Veideman
Veidemaniga vaid võite tunnistanud Udine jäi napilt play-off'ist välja

Hooaja kuue võiduga järjest lõpetanud Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani koduklubi Udine alistas viimases voorus kodus Bologna Kontatto 82:68 (21:18, 21:11, 23:21, 17:18), aga jäi play-off'ist siiski välja.

tennis
Rafael NadalRafael Nadal
Mastersi finaali jõudnud Nadal püüdis kinni Federeri rekordi

Endine meeste tennise maailma esireket Rafael Nadal jõudis karjääri jooksul 44. korda Masters-turniiri finaali ja püüdis sellega kinni vana rivaali Roger Federeri tippmargi.