VIDEOD | Ajaloolise tagasituleku teinud Cavaliers jõudis teise ringi lävele ({{commentsTotal}})

LeBron James (palliga) ja Paul George
LeBron James (palliga) ja Paul George Autor: USA Today Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tegi ajalugu tiitlikaitsja Cleveland Cavaliers, kes oli play-off'i esimese ringi kolmandas vastasseisus Indiana Pacersi vastu poolajaks 25 punktiga taga, kuid võitis kohtumise lõpuks 119:114.

Poolajaks 49:74 kaotusseisu jäänud Cavaliers tegi kolmanda veerandaja alguses LeBron Jamesi toel 13:3 spurdi ning vähendas järjekindlalt vahet, kuni Jamesi pealtpanek tiitlikaitsja kuus ja pool minutit enne kohtumise lõppu lõpuks ette viis. Jamesi arvele jäi lõpuks 41 punkti (neist 28 teisel poolajal), 13 lauapalli ja 12 korvisöötu. Enne neljapäeva õhtut ei olnud ükski meeskond, kes NBA play-off'ides jäänud poolajaks nii suurde kaotusseisu, suutnud mängu lõpuks võita. Eelmine rekord (21 punktilisest kaotusseisust) kuulus Baltimore'ile, aasta oli siis 1948.

Kevin Love, Kyrie Irving ja J.R. Smith viskasid kõik 13 punkti, Indianat hoidis vee peal Paul George, kelle arvele jäi lõpuks 36 punkti, 15 lauapalli ja üheksa resultatiivset söötu. Jamesi jaoks oli see play-off'i esimeses ringis juba 20. järjestikune võit, ühtlasi möödus ta play-off'ide kõigi aegade skooritabelis Kobe Bryantist ning on nüüd kolmandal kohal. Pääsu teise ringi võib Cavaliers kindlustada pühapäeval, kui taas minnakse vastamisi Indianapolises.

Milwaukee Bucks oli Toronto Raptorsist üle 104:77 ning asus seeriat 2:1 juhtima. Khris Middleton viskas Bucksi resultatiivseimana 20 punkti ning jagas seitse korvisöötu, Giannis Antetokounmpo toetas teda 19 silma ja kaheksa lauapalliga. Toronto paar Kyle Lowry ja DeMar DeRozan tabasid kahe peale viskeid väljakult 4/18 ning lõpetasid kohtumise 21 punktiga (Lowry 13, DeRozan 8).

Mike Conley, Zach Randolph ja Marc Gasol viskasid kokku 66 punkti (Conley 24, Randolph ja Gasol 21) ning vedasid Memphis Grizzliesi 105:94 võidule San Antonio Spursi üle. Seerias kaotusseisu 1:2 peale vähendanud Grizzlies võib viigini jõuda pühapäeval kodusaalis.

Ilie Nastase eemaldamineIlie Nastase eemaldamine
Tenniseliit määras krõbeda suuvärgiga endisele esireketile ajutise keelu

Tennise Föderatsiooni karikasarja maailmaliiga teise grupi play-off-kohtumises mängule minema saadetud endisele maailma esireketile rumeenlasele Ilie Nastasele määrati ajutine keeld, mille kohaselt ei tohi ta ühelgi Rahvusvahelise Tenniseliidu (ITF) turniiril osaleda.

naiste korvpallifinaali võitis rapla
FCR Media/Rapla KK
Rapla naised krooniti Eesti meistriks korvpallis

Eesti naiste korvpalli meistriliiga finaalseeria neljandas mängus alistas FCR Media/Rapla KK võõrsil Tallinna Ülikooli võistkonna 92:80 (25:18, 29:20, 15:21, 23:21) ja võitis kogu seeria kolm-üks.

Uuendatud: 22:03
Rain VeidemanRain Veideman
Veidemaniga vaid võite tunnistanud Udine jäi napilt play-off'ist välja

Hooaja kuue võiduga järjest lõpetanud Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani koduklubi Udine alistas viimases voorus kodus Bologna Kontatto 82:68 (21:18, 21:11, 23:21, 17:18), aga jäi play-off'ist siiski välja.

tennis
Rafael NadalRafael Nadal
Mastersi finaali jõudnud Nadal püüdis kinni Federeri rekordi

Endine meeste tennise maailma esireket Rafael Nadal jõudis karjääri jooksul 44. korda Masters-turniiri finaali ja püüdis sellega kinni vana rivaali Roger Federeri tippmargi.