Tartust jagu saanud Selver asus finaalseeriat kahe võiduga juhtima ({{commentsTotal}})

Tallinna Selver - Tartu Bigbank
Tallinna Selver - Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste finaalseeria teises kohtumises sai Tallinna Selver võõrsil 3:1 (25:20, 19:25, 25:23, 25:14) jagu Tartu Bigbankist. Selver asus nelja võiduni peetavat seeriat juhtima mängudega 2:0.

Avageimis olid numbrid küll üsna tasavägised, ent seda tänu Selveri omavigadele, mida kogunes suisa kümme. Seega sai Bigbank Tartu pooled (!) esimese vaatuse punktidest pealinna võistkonna eksimustest Viiel korral patustasid pealinlased rünnakul, lisaks neli pallingueksimust ja üks tehniline viga. Bigbank Tartu rünnakuprotsent oli esimeses geimis seejuures vaid 24, teatas Volley.ee.

Teises geimis spurtis koduvõistkond sidemängija Robert Viiberi kolme ässpallingu ja Meelis Kivisilla eduka blokeeringu järel 4:0 ette ning hoidis eduseisu lõpuni. Palju hoogsamalt tegutseti ka rünnakul, kus Bigbank Tartu lõi punktiks 52,4 protsenti tõstetest. Eriti hiilgas diagonaalründaja Bradley Robert Gunter, kes tõi seitse punkti (+7), realiseerides üheksast tõstest kuus.

Kolmas möödus mõlemapoolsete eduseisudega, kusjuures Bigbank Tartu pööras 19:21 seisu kolme järjestikuse punktiga, millest viimane oli Kivisilla ässpalling, 22:21 eduks. Järgnes omakorda Selver Tallinna 3:0 spurt, kusjuures neist viimase punkti tõi Oliver Orava rannavõrkpalli laadne kõks tagaliinist, mis Bigbank Tartu väljaku keskele maha potsatas. Võõrustajad jõudsid küll punkti kaugusele, ent Markus Uuskari võrku lenannud serv andis geimivõidu Selver Tallinnale.

Neljandas läks Bigbank Tartu pärast temporündaja Meelis Kivisilla peast vastaste poolele maandunud blokipunkti juhtima 5:2, ent tehnilisele mõtlemisajale mindi juba Selver Tallinna 8:6 eduseisus. Aina enam hakkas valitsev Eesti meister edu lõikama oma bloki-kaitse mänguga ja enesekindlusele andis aina enam hagu juurde Bigbank Tartu raskused rünnakul – neljanda geimi protsent lõpuks vaid 23,8. Tartlaste peatreener Oliver Lüütsepp pani käima ka vahetusteralli, ent enam ei aidanud seegi ja keskosas juhtis Selver Tallinn juba 18:8.

Võitjatele tõi Karli Allik (pildil) 20 punkti, Lincoln Williams lisas 15, Oliver Orav 13 ja Mihkel Tanila kümme. Bigbank Tartule tõi Meelis Kivisild pooled oma tosinast punktikst blokiga. Sama saldoni jõudis ka Bradley Robert Gunter, ent kanadalane realiseeris 32 tõstest vaid kümme.

Kolmandat korda lähevad võistkonnad vastamisi samuti Tartus, kui reedel stardib matš ülikooli spordihoones kell 19.00.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Jürgen Klopp Liverpooli Meistrite liiga eelsel treeningul.

Klopp loodab augud Liverpooli kaitses lappida

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Liverpool kohtub teisipäeval Meistrite liigas Moskva Spartakiga. Klubi peatreener Jürgen Klopp loodab, et hoolealused näitavad Venemaa pealinnas paremat kaitsemängu.