TÄNA | Tartu üritab koduväljakul võrkpalli finaalseeriat viigistada ({{commentsTotal}})

Tallinna Selver - Tartu Bigbank
Tallinna Selver - Tartu Bigbank Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Nelja võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeria avaduelli võitis 3:2 (20:25, 22:25, 25:16, 28:26, 15:10) Tallinna Selver, täna kell 19.00 algavas mängus jahib Tartu Bigbank koduväljakul revanši.

Tartu põhipommitaja Bradley Robert Gunter on kindel, et Tartu suudab kodusaalis pealinna võistkonnale vastulöögi anda. "Tartus oleme mänginud hästi ja publik on saalis meid väga hästi toetanud," vahendab volley.ee kanadalasest diagonaalründaja sõnu. "Oluline on saada mängule hea start nagu esimeses finaalmatšis ja viimases poolfinaalis Rakverega. Usun, et see seeria läheb veel pikalt."

Avamängu esimesed kaks geimi möödusid põhiturniiri võitnud Tartu kontrolli all. Hästi lõikas nende planeeriv serv. Avageimis oli Selveri võistkonna vastuvõtt 38,9, vastastel 76,5. Rünnakuid realiseeris külalisvõistkond 57,7-protsendiliselt ja Selveri näitaja oli 42,3. Blokipunkte teenis Bigbank kuus ja Selver ühe. Kolmas geim algas aga Selveri rünnakukahuri Lincoln Williamsi võimsa serviseeriaga, kuhu mahtus nii otsepunkte kui ka lihtsalt Tartu vastuvõtu ja seeläbi ka rünnaku halvamist. Kui austraallane võrku läinud pallinguga lõpetas, oli seis juba 7:1. Külalistel õnnestus pärast seda mõnel juhul vahe nelja-viiepunktiliseks trimmida, ent see oli ka kõik. Neljas geim oli võrdsete heitlus.

Võimsalt hiilgas Tartu Bigbanki temporündaja Mart Naaber, kes lõi maha kõik viis tõstet ja lisas kolm blokipunkti. Pärast tema ründelööki ja edukat sulustamist nõelus Emajõelinna võistkond tasa 11:13 kaotusseisu ja sealt edasi hakati ise sündmuste käiku kontrollima. Mitmel korral oldi kahe punktiga ees ja seisul 24:22 eviti ka kaht matšpalli. Need neutraliseerisid aga Reimo Rannar ja Williams ning lõpuks tõid austraallase kaks rünnakut Selverile 28:26 geimivõidu ja pikendasid mängu. Viienda geimi avas Williams taas pallinguässaga ja kuigi Tartu 8:7 eduseisul vahetasid võistkonnad pooled, järgnes Selver Tallinna lõpuspurt, mille algatas ja lõpetas austraallase ründelöök ning viis valitseva Eesti meistri 12:9 eduseisu. Ka matši viimase pallivahetuse lõpetas kohtumises 26 punkti toonud Williamsi ründelöök.

"Vaimuga murdsime vastased ära. Williams lõi viimastes geimides ka väga head servi. Kui neil vastuvõtt kõikus ja tempot mängida ei saanud, oli meil kohe kergem, sest oli näha, et kui hea vastuvõtu pealt Mart Naabrile pallid üles anti, siis sinna oli meil väga raske midagi vastu panna," lausus avamängu kokkuvõtteks Selveri nurgaründaja Oliver Orav.

"Tegemist oli väga võrdse mänguga. Neljandas geimis oli meil lõpp võtta, aga kupli all ei pidanud vastu. Vist tuli võiduhirm peale. Finaalseerias on vaja saada neli võitu ja meil oli see mäng võtta, mis tähendab, et ühe võimaluse laristasime ära. Nüüd peame selle aga ära unustama, sest täna on juba uus mäng," nentis Tartu Bigbanki juhendaja Oliver Lüütsepp.

Kahjuks on finaalseeria nõudnud juba ka esimese ohvri, kui avamatši teises geimis väänas Tallinna Selveri temporündaja Siim Ennemuist hüppeliigest nii halvasti, et tema jaoks on hooaeg läbi.

Anett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.