Raadik ja Keel teenisid Soome meistrivõistluste pronksi ({{commentsTotal}})

Andrus Raadik (keskel) ja Pielavesi Sampo
Andrus Raadik (keskel) ja Pielavesi Sampo Autor: Facebook/LähiTapiola Savo

Soome meistrivõistluste pronksmedal kuulub tänavu Andrus Raadiku ja Martti Keele koduklubi Pielavesi Sampole. Kolmandas kohtumises ehk mängudega 2:1 alistas Sampo Siilijärvi tuhandepealise kodupubliku ees Team Lakkapää 3:0 (17, 19, 29).

Kõige kasulikum oli oma meeskonnale pärnakas Raadik, kelle arvele kanti üleplatsimängijana 24 (+17) punkti, kirjutab volley.ee. Rünnakul kogus ta 35-st tõstest 22 (63%), servil ja blokis ühe punkti. Keelsekkus vahetusest väljakule vaid kolmandas geimis, pannes mängu kaks pallingut. Kogu hooaja jooksul oli Raadik nii Sampo kui kogu Soome võrkpalliliiga edukamaid punktitoojaid. Eestlane sai Soomes oma esimese kogemuse välisklubis.

Sampo jaoks oli tegemist ajaloo kümnenda Soome meistrivõistluste medaliga. Viimati jõuti esikolmikusse 2010. aasta kevadel, kui saavutati hõbemedal. 

Toimetaja: Anders NõmmReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.