Võimsa tagasituleku teinud Fenerbahce läks veerandfinaali juhtima ({{commentsTotal}})

Luigi Datome (Fenerbahce)
Luigi Datome (Fenerbahce) Autor/allikas: TASS/Scanpix

Korvpalli Euroliigas tehti teisipäeval algust veerandfinaalidega, esimestes mängudes saatis edu Moskva CSKA-d ja Istanbuli Fenerbahcet.

CSKA läks kohtumist Baskonia vastu kolmandal veerandajal kahekohalise punktisummaga juhtima, kuid Hispaania klubi tuli mängu tagasi ning läks viimasel veerandajal 15 punkti visanud Shane Larkini toel ette 90:88. CSKA lõpetas mängu aga 10:0 spurdiga ning võitis 98:90.

Venemaa klubi resultatiivseimad olid 22 punkti visanud Miloš Teodosic ja 17 silma lisanud Nando De Colo. Baskonia kasuks viskasid viis meest kahekohalise arvu punkte, Larkini arvele jäi 17, Rodrigue Beaubois lisas 13 silma.

Teises eilses kohtumises oli Ateena Panathinaikos Istanbuli Fenerbahce vastu 16-punktilises eduseisus, kuid Türgi klubi tegi seejärel võimsa 40:8 spurdi ja võitis kohtumise 71:58. Fenerbahce vedas võidule kuuest kolmesest viis tabanud Bogdan Bogdanovic, kelle arvele jäi 23 punkti, viis lauapalli, neli korvisöötu ja karjääri parimat tähistavad kolm blokeeritud viset.

Täna alustavad veerandfinaalseeriat ka Pireuse Olympiakos ja Istanbuli Anadolu Efes, teises mängus lähevad vastamisi Madridi Real ja Istanbuli Darüssafaka Dogus. Veerandfinaalid mängitakse kolme võiduni.