Galen Rupp pidi Bostoni maratonil tunnistama ühe Keenia mehe paremust ({{commentsTotal}})

Geoffrey Kirui, Galen Rupp
Geoffrey Kirui, Galen Rupp Autor: USA Today/Scanpix

Täna peetud maineka Bostoni maratoni võidud läksid nii meeste kui ka naiste arvestuses Keeniasse, kuid silma paistsid ka ameeriklased ise.

Meestest jõudis oma karjääri esimese maratonivõiduni varem Amsterdamis seitsmendaks ja Rotterdamis kolmandaks tulnud Geoffrey Kirui, kes lõpetas ajaga 2:09.37 ja edestas 21 sekundiga ameeriklast Galen Ruppi - 2012. aasta olümpiahõbedat 10 000 meetris ja 2016. aasta pronksi maratonis -, kes jäi temast maha umbes kolm kilomeetrit enne lõppu. Kolmandana finišeeris jaapanlane Suguru Osako, kaotades Ruppile üheksa sekundiga.

Naistest võitis ajaga 2:21.52 igapäevaselt politseinikuametit pidav Edna Kiplagat, kes oli varasemalt triumfeerinud Londoni, New Yorgi ja Los Angelese maratonidel, kuid Bostonis startis ta esmakordselt. Bahreini esindaja Rose Chelimo kaotas talle 59 sekundit ning neile järgnesid ameeriklannad Jordan Hasay ja Desi Linde. Viimati jõudis kaks USA naist nelja hulka 1991. aastal.

Toimetaja: Siim BoikovMartti Juhkami
Martti Juhkami leidis endale uue ja parema klubi

Võrkpallurid Martti Juhkami ja Renee Teppan aitasid nädalavahetusel Innsbrucki Hypo Tirolil võita kümnenda Austria meistritiitli. Innsbruck alistas finaalseerias mängudega 4:1 Bleiburgi, viimaseks jäänud kohtumises tõi nurgaründaja Juhkami võitjatele 16 punkti.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.