Avo Keel: Eesti võrkpallureid ei võeta välismaale siniste silmade pärast ({{commentsTotal}})

Pärnu Võrkpalliklubi peatreener Avo Keel käis ETV spordiuudiste stuudios rääkimas alanud võrkpallifinaalist ning koduse liiga hetketasemest.

"Julgen väita, et Tartu lahendas neljanda geimi lõpus esimese matšpalli taktikaliselt valesti," sõnas Keel finaalseeria avavaatusest, mille võitis Tallinna Selver 3:2, stuudios. "Eesliinis olid sidemängijal kaks kõige resultatiivsemat nurgaründajat ja ta otsustas selle mängida keskelt. Teadmata muidugi seda, kuidas neil oli omavahel kokku lepitud, võib-olla oli see treeneri käsk, võib-olla tema otsus, aga see on minu isiklik arvamus."

Mis on kummagi finalisti trumbid, mis võiks või peaks seeria nende kasuks pöörama? "Ma arvan, et Selver on esiteks kõige parema platsimänguga meeskond ehk Selveri tagaliini esimene puude on hea," rääkis Keel. "See pall on väga tihti mängus ja sinna saab päris tõsiselt lüüa. Tartu eeliseks pean bloki tehnilisust ja Tartu edu võib hakata ka siis esile tulema, kui nad suudavad 81 ruutmeetri sees vajalikel hetkedel oma servi hoida."

Kuidas hindad mängutaset ja kvaliteeti, mida meie kodune liiga pakub? "Kindlasti on selliseid halvemaid või igavamaid perioode, pean silmas põhiturniiri, kus kõik mängud ei ole võib-olla sellised, nagu võiks raamatu järgi olla. Ma arvan, et tase on selles mõttes korralik, et kui Eesti mängija läheb kuskile välismaale, ei võeta teda siniste silmade pärast. Teda võetakse taseme pärast ja Eestist on läinud palju mängijad väga korralikesse liigadesse ja klubidesse."

"Mina jään selle juurde, et ajas kümme aastat tagasi minnes on see mäng ikkagi natuke teistmoodi. Praegu mängitakse kindlasti paremat võrkpalli kui mängiti kümme aastat tagasi. Areng on ja see on loomulik."

Toimetaja: Anders NõmmReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.