Noorsportlase stipendiumi sai 32 andekat atleeti ({{commentsTotal}})

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kuulutas täna välja „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvutiimi uue koosseisu, kuhu valiti 32 noorsportlast 25 spordialalt. Noorsportlaste stipendiumid moodustavad 57 000 eurot, sportlaste treenerite toetused 29 000 eurot.

Eesti Olümpiakomitee asepresident, tipp- ja kvaliteetspordikomisjoni esimees Tõnu Tõniste sõnul on järelkasvuprojektist „Märka järgnevat põlvkonda“ kujunenud oluline osa tulevikutegijate tunnustamisel. „Eesti spordi järelkasvu väärtustamine ning sportlaste tugi- ja toetussüsteemi arendamine on EOK üks prioriteete. Äsja käivitasime laiapõhjalise noorte saavutusspordi toetussüsteemi, kuid sealjuures peame vajalikuks jätkate ka tava eristipendiumitega tunnustada ja esile tõsta neid noori, kes on oma potentsiaali asunud juba tõestama ka rahvusvaheliselt,“ ütles Tõniste.

Järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ 2017. aasta koosseisu kuulutas EOK kolmapäeval välja Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Tiimi kuuluvad sportlased ja nende treenerid nii suve- kui ka taliolümpiaaladelt, kaasatud on ka mitteolümpia-, pallimängude ja paraspordialad. Eraldi stipendiumid määratakse andekamale üliõpilas- ja kaitseväesportlasele ning nende treeneritele. EOK järelkasvuprojekti tänavusse põhikoosseisu kuuluvad aastatel 1994-1997 sündinud sportlased, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel. Täiendavalt on kaasatud põhikoosseisust nooremad ja eriti noored talendid. Kokku teenisid stipendiumi 32 sportlast 25 spordialalt:

Aimar Andruse (maadlus), Ralf Aron (vormel), Kristjan Ilves (kahevõistlus), Taavi Jurkatamm (korvpall), Joosep Karlson (aerutamine), Tanel Kasenurm (saalihoki), Karel Kutsar (motokross), Kristin Kuuba ja Helina Rüütel (sulgpall), Anett Kontaveit (tennis), Ottomar Ladva (male), Katrina Lehis (vehklemine), Janno Ligur (rallikross), Marten Liiv (kiiruisutamine), Deniss Losnikov (võrkpall), Tanel Paabo (karate), Andres Petrov (snooker), Ülljo Pihus (käsipall), Kristjan Rosenberg (kergejõustik), Vladislav Žarov (taekwon-do), Marie Turmann (curling), Janek Õiglane (kergejõustik). Edaspidi kuulutatakse välja veel järelkasvutiimi pääsenud jalgpallur ja jäähokimängija.

Noore talendi stipendiumi pälvisid Kenneth Raisma (tennis), Kelly Sildaru (freestyle suusatamine) ja Kregor Zirk (ujumine), väga noore talendi stipendiumi Mai Narva (male) ja Sander Sarlin (veemoto). Kaitseväesportlase eristipendiumi teenis Reino Velleste (jahilaskmine) ja üliõpilassportlase eristipendiumi Sten Olmre (korvpall). Paraolümpiasportlase stipendiumi sai Brenda Tilk (ujumine).

Sportlaste treeneritena said stipendiumi Erko Aabrams, Rain Aleksandrov, Sven Andresoo, Ando Aron, Kaja Haljaste, Andrus Ilves, Toomas Jasmin, Katrin Klaup, Andres Kuhi, Argo Kungla, Mihhail Kõlvart, Rait Käbin, Kaido Külaots, Jaanus Ligur, Harri Lill, Ülo Mets, Ülle Milk, Kalmer Musting, Mart Mäerand, Helen Nelis-Naukas, Õnne Pollisinski, Koit Põder, Mati Pärnasalu, Tõnis Sildaru, Aleksandr Zõkov, Väino Treiman ja Indrek Visnapuu.

Järelkasvutiimi tänavuse koosseisu patroon on legendaarne jalgpallur Mart Poom, kelle sõnul on noorte talentide märkamine ja nende käekäigul silma peale hoidmine olulised tegurid, mis noortel tippu pürgimist jätkata aitavad. „Tean omast kogemusest, et üleminek täiskasvanute klassi on kriitiline periood, kus igasugune toetus ja hea sõna on olnud alati suureks abiks. Minu rahvusvaheline sportlaskarjäär sai alguse vanuses 20+ eluaastat. Olles suurte väljakutsete lävel, oli väljastpoolt saadud toetus ja märkamine just see, mis innustas veelgi enam pingutama ja enda võimeid parimal viisil realiseerima. Loodan, et kuulumine „Märka järgnevat põlvkonda“ projekti aitab noortel leida enesekindlust ja sisendab veendumust, et nad on õigel teel,“ ütles Poom.

Järelkasvutiimi põhikoosseisu stipendiumid on 2000 eurot, eristipendiumid 1000 eurot. Treenerite stipendiumid on samuti 1000 eurot. Sportlaste stipendiumeid rahastab EOK, treenerite stipendiume Eesti Kultuurkapital. Üliõpilas- ja kaitseväesportlase ning nende treenerite stipendiume rahastab toetaja Estiko.

Eesti Olümpiakomitee käivitas „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvuprojekti 2013. aastal. Viie aastaga on andekaid noorsportlasi ja nende treenereid projekti kaudu toetatud kokku enam kui 370 000 euroga.

Toimetaja: Ivo DobkevitschGert Kullamäe
Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ja Gert Kullamäe teed lähevad lahku

Korvpallihooaega kokkuvõtvate arutelude järgselt otsustasid Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ning korvpallidivisjoni esindusmeeskonna peatreener Gert Kullamäe kahepoolsel kokkuleppel koostöö lõpetada.

Rein TaaramäeRein Taaramäe
Taaramäe naaseb kolmapäeval rattasadulasse

Terviseprobleemide tõttu Giro d'Italiast loobunud Rein Taaramäe naaseb pärast mõningast pausi võistluskarussellile kolmapäeval, kui alustab kõrgetasemelist Belgia velotuuri.

Malcolm Wilson

Malcolm Wilson: tahaksime Tänakut näha meeskonnas ka järgmisel hooajal

Ott Tänaku ja Martin Järveoja tööandja M-Sport rallimeeskonna pealik Malcolm Wilson andis Portugali MM-rallil ERR-ile pikema intervjuu, kus rääkis käimasolevast hooajast ning vihjas ka seda, et praeguse seisuga soovitakse eestlase jätkamist ka järgmisel hooajal.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
Anett Kontaveit tõusis maailma edetabelis 16 kohta

Värskelt avaldatud tennise maailma värskes edetabelis kerkis 21-aastane Eesti esireket Anett Kontaveit 16 kohta ja asub nüüd 52. positsioonil.

tennis
Kenneth RaismaKenneth Raisma
Raisma langes Kasahstanis avaringis konkurentsist

Kasahstanis Šõmkentis peetaval 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril pidi vabapääsmega põhitabelisse saanud 19-aastane Kenneth Raisma avaringis tunnistama endast kuus aastat vanema hispaanlase Marc Gineri paremust.