Põhjala tahab leida tasakaalu saavutus- ja harrastusjudo vahel ({{commentsTotal}})

Vähem kui kuu aja eest hääletas Eesti Judoliit oma presidendiks taas Aavo Põhjala, kes soovib, et klubid pakuks erineva tasemega ala harrastajatele kvaliteetset teenust ja loodab, et kogenumad tippmehed tulevad Euroopalt koju medaliga.

"Minu esimene tsükkel oli presidendina vaid kaks aastat pikk ja rohkem selline tule kustutamine. Jätkan, sest nüüd saab nelja aasta jooksul sisulise tööga tegeleda," ütles judokate poolt taas presidendiks valitud Aavo Põhjala.

Põhjala soovib, et ala leiaks hea tasakaalu saavutus- ja harrastusjudo vahel. "Statistika ütleb, et ainult 5-10 protsenti tahab tegeleda saavutusspordiga, aga tuleb pakkuda ka ülejäänutele tegevust, et nad jääksid judo juurde. Selleks on meil nelja aasta peale kavandatud erinevaid üritusi ja meetmeid. Loodame, et kõik läheb natuke laiemaks ja paremaks."

Judoga tegelejaid on Eestis hetkel üle 3700. Lisaks harrastajate arvu tõstmisele loodab Põhjala, et laieneb ala geograafia. Näiteks B-klassis on täna kõva tegija võrukate klubi Rei. "Soovin, et klubidel oleks eelkõige hea kvalifikatsiooniga treenerid ja nad pakuks igas vanuses harrastajale kvaliteetsemat teenust," ütles eesmärkidest rääkides Põhjala.

Alaliidu treenerite nõukogu on välja valinud ka EM-ile sõitjad. Raskekaalus läheb Juhan Mettis, kuni 100 kg seas Grigori Minaškin, kuni 90 kg Mattias Kuusik ja Klenn Kaljulaid ning kuni 81 kg seas Kristjan Tõniste. Kuus EM-medalit võitnud Martin Padariga noorteturniiril mõtteid vahetanud Põhjala sõnul ootab judoliit, et Minaškin võtaks nagu mullugi EM-ilt medali ja sammu poodiumi poole teeks Juhan Mettis.

"Mettis ei ole küll täiskasvanute hulgas medalile jõudnud, aga loodame, et pärast traumade perioodi suudab ta ennast EM-iks viia sellisesse konditsiooni, mis lubab võidelda esiviisiku kohtade eest," lisas Põhjala.

EM toimub järgmise nädala lõpus Varssavis.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.