Eesti rattur sai Prantsusmaal toimunud ühepäevasõidul kümnenda koha ({{commentsTotal}})

Jalgrattasport
Jalgrattasport Autor: AFP/Scanpix

Viljandi Rattaklubist ratturina tuule tiibadesse saanud Jaanus Tasane (ASPTT Nancy) sai pühapäeval Prantsusmaal sõidetud amatööride ühepäevasõidul GP Hyper Guberswihr (kõik kategooriad) kümnenda koha.

102 kilomeetri pikkusel tänavasõidul võttis võidu Christopher Schmieg (Embrase World Cycling), kirjutab Rattauudised.ee. Tasane lõpetas peagrupis, mis finišeeris teisele kohale, kaotust võitjale kogunes 36 sekundit.

Korvpalluri mõõtu (198cm) 20-aastane viljandlane jäi oma sõiduga üldiselt rahule.

“Sõit oli väga intensiivne ja olukordaderikas, nagu ikka linnaringidel,” kirjeldas Tasane. “Kaks ringi enne lõppu sai grupp kuus jooksikut kätte, hoidsin ennast pundi ette ja finišeerisin nii kuis suutsin. See hooaeg esmakordselt top 10, tunne läheb vaikselt paremaks ning powerit on juurde tulnud.”

Reena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.