Niinemäe Korsikast: suhteliselt frustreeriv ralli ({{commentsTotal}})

Miko Niinemäe
Miko Niinemäe Autor: @World

Autoralli maailmameistrivõistlustel JWRC klassis osalevad Miko Niinemäe ja Martin Valter (Ford Fiesta R2T) lõpetasid Korsika ralli enda klassi üheksandal positsioonil.

Viimasel võistluspäeval ootas võistlejaid ees kaks kiiruskatset, millest esimene oli võistluse pikim (53,78 km) ja teine lühim (10,42 km). Kahjuks ei saanud Niinemäe ja Valter päeva esimest katset võistluskiirusel läbida, sest paar minutit enne nende starti peatati katse eespool startinud võistlejate avarii tõttu.

"Olime kahe minuti pärast startimas esimesele katsele, kui start kinni pandi ning ligi kümme minutit hiljem tuli korraldajalt otsus katse lõpetada. Ehk plaan pikal katsel ameeriklast Dillon Van Wayd püüda läks vett vedama," sõnas Niinemäe peale ralli pikima katse tühistamist.

Ralli viimane katse õnnestus eestlastel siiski läbida ning töötava autoga ja hea sõidurütmiga saavutati JWRC arvestuse viies aeg. Katse võitnud Nil Solansits ja Miquel Ibáñez Sotost jäid Niinemäe – Valter maha 9,4 sekundiga.

"Viimasel katsel oli tempo hea ja rütm korras ning seda näitas ka katseaeg. Üldiselt oli suhteliselt frustreeriv ralli, sest iga päev oli midagi, mis meile kaikaid kodaratesse viskas ning seetõttu saimegi vaid neli katset ilma probleemideta sõita. Istume kohe peale võistlust ka meeskonnaga maha, et meid kimbutanud muresid arutada. Siiski sõidu mõttes saime palju kogemusi ning hea on tõdeda, et saame ka asfaldil kenasti hakkama kui tehnika toimib," võttis Niinemäe Korsika ralli kokku.

JWRC hooaja esimese etapivõidu teenisid hispaanlased Nil Solans – Miquel Ibáñez Sotos. Miko Niinemäe – Martin Valter teenisid Prantsusmaa asfaltteedelt üheksanda koha punktid. Võitjatest jäädi lõpuks maha 32.25,6.

JWRC hooaja teine võistlus sõidetakse 9.-11. juunini Itaalias Sardiinias.

Toimetaja: Maarja VärvMartti Juhkami
Martti Juhkami leidis endale uue ja parema klubi

Võrkpallurid Martti Juhkami ja Renee Teppan aitasid nädalavahetusel Innsbrucki Hypo Tirolil võita kümnenda Austria meistritiitli. Innsbruck alistas finaalseerias mängudega 4:1 Bleiburgi, viimaseks jäänud kohtumises tõi nurgaründaja Juhkami võitjatele 16 punkti.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.