Martin Rump: eestlane on väga hea potentsiaaliga võidusõitja ({{commentsTotal}})

Autosportlane Martin Rump usub, et eestlased sobivad pilootideks hästi ja tema ala liigub meil tõusuteel.

"Kui võtta üldiselt, siis noorel Eesti kardisportlasel tuleb variante ainult juurde," sõnas Rump intervjuus ERR-ile. "Ma arvan, et tänapäeval on pürgida veel rohkematesse kohtadesse. Järjest rohkem võimalusi, võidusõit läheb populaarsemaks ja kättesaadavamaks üle maailma."

"Tuleb lihtsalt olla leidlik sellega, kuidas vahendeid leida ja kuidas näidata ennast suurematele tähtsatele onudele-tädidel. Eestlane on väga hea potentsiaaliga võidusõitja, meil on head vaistu ja rahulikku olemist, mis on vajalikud nendes kuumades tingimustes."

Isiklikus plaanis on äsja 21-aastaseks saanud noormehe kaugemad unistused seotud F1 asemel hoopis Le Mans'i 24 tunni sõiduga. "Minu jaoks F1 ei ole see, kuhu pürgin. Olen seda enne ka välja öelnud. Mina püüdlen kestvussõidu sarjade poole, minu tippunistus on Le Mans'i 24 tunni sõit. Et ma sõidan teist aastat GT-autodega ja olen proovinud prototüüp-autosid - see on see, mida just tahangi teha, et olla valmis tuleviku suuremateks sammudeks."

Mullu Audi R8 LMS Cupi sarjas edukalt esinenud ja üldarvestuses kolmandaks tulnud eestlane tunnistab sellega kaasnevat lisapinget. "Minul eelmine aasta läks jõle hästi ja kõverik läks ainult üles. Pean järjest suurema survega hakkama saama, minult oodatakse väga palju ja loomulikult ma iseendalt ootan väga palju: sõite võita ja hea tulemus teha."

Toimetaja: Siim BoikovKONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
Võrkpallikoondis peab MM-valiksarja kolmanda ringi mängud 18.-23. juulini

Pühapäeval maailma absoluutsesse tippu kuuluvale Venemaale võimsa lahingu andnud Eesti meeste võrkpallikoondis jätkab 2018. aasta maailmameistrivõistluste finaalturniiri pileti püüdmist valiksarja kolmandas ringis, mille mängud toimuvad 18.-23. juulini.

Aleksandr Legkov
Spordikohus jättis Venemaa suusatajatele määratud võistluskeelud kehtima

Rahvusvahelise spordikohus (CAS) jättis kuuele Venemaa murdmaasuusatajale määratud ajutise võistluskeelu kehtima.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.