Priit Sei võitles end kardisõidu Eesti meistrivõistluste etapil finaalis viimaselt kohalt esimeseks ({{commentsTotal}})

Priit Sei
Priit Sei Autor/allikas: Olga Keikova ja Talvar Racing

Põltsamaal Kuningamäe kardirajal peetud kardisõidu Eesti meistrivõistluste eelviimasel, seitsmendal etapil pakkus põnevust Rotax Masters klass, kus Priit Sei startis finaalis viimaselt kohalt, kuid suutis tõusta esimeseks.

Rotax Mastersi finaal oli seekord üks põnevamaid. Priit Sei võitis kvalifikatsiooni ja asus ka eelfinaali juhtima, kuid siis kiilus tema kardil kinni gaasitross, Sei sõitis rajalt välja ja oli sunnitud katkestama.

Finaalis startis Sei viimaselt kohalt, surus end järjest ettepoole ja pärast kolme sõitja vahelist tulist heitlust finišeeris tänu viimasel ringil tehtud möödasõidule võitjana. Sama äge võitlus käis ka kohtadele neljandast kaheksandani ning seal kavaldas kõik konkurendid üle Heigo Hummel.

Toomas Vabamäe püsis praktiliselt kogu finaalsõidu Hummeli tuules, kuid ühe konkurendi liiguljas manööver oma positsiooni kaitsmisel kukutas ta seitsmendaks.

Aavo Talvar kindlustas endale ka seitsmenda järjestikuse Eesti meistritiitli, neist viimased viis on tulnud just Rotax Maxis.

Seekord pidi Talvar eelfinaali võitmiseks tavalisest enam pingutama. Raja märjaks kastnud vihmahoog nõudis kardi seadistuse muutmist, mis ei läinud seekord päris täkkesse. Talvar asus küll kohe juhtima, kuid asfaldi kuivades jõudsid konkurendid talle uuesti järele ja viimastel ringidel pidi Talvar liidrikoha hoidmiseks kõik oskused mängu panema. Finaalis aga keegi enam teda ohustada ei suutnud – ülivõimas esikoht ja lisaks uus rajarekord.

Taas vedas Talvar Racingu sõitjail viltu klassis Rotax Junior ja taas kaasvõitlejate „abiga“. Eelfinaali lõpetas Karl Leesmaa kolmandana, Ants Markus Karu neljandana ja lätlane Valters Zviedris üheksandana. Finaalis läks Zviedrisele lõpuks kirja neljas, Leesmaale kõigest 11. koht, Karu lõpetas üheksandana. Sarjatabelis on Leesmaa hetkel neljas, Zviedris kuues ja poole hooaja pealt sellesse klassi kolinud Karu 12. kohal.

Meeskondlikult kuulus Talvar Racingule seekord teine koht.

Eesti meistrivõistlustel on jäänud sõita veel viimane etapp – 20. septembril Tabasalus.

Toimetaja: Maarja VärvVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.