Kolm kaugushüppajat nõuavad Ateena OM-i medalite ümberjagamist ({{commentsTotal}})

Tatjana Lebedeva
Tatjana Lebedeva Autor: TASS/Scanpix

Sportlased, kes 2004. aastal toimunud Ateena olümpiamängude naiste kaugushüppe finaalis kolme venelanna järel pjedestaalilt välja jäid, nõuavad venelannade tulemuste tühistamist.

Austraallanna Bronwyn Thompson, India esindaja Anju Bobby George ja britt Jade Johnson, kes jäid venelannade Tatjana Lebedeva, Irina Simagina (nüüd Irina Melešina) ning Tatjana Kotova järel Ateenas vastavalt neljandaks, viiendaks ning kuuendaks, on Austraalia ajalehe Courier Mail sõnul palunud oma kergejõustikuliitudelt toetust, enne, kui nad rahvusvahelise kergejõustikuliidu (IAAF-i) ning rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK-i) poole pöörduvad.

Nii Lebedeva, Melešina kui Kotova on pärast 2004. aasta olümpiamänge dopinguga vahele jäänud, kuid nende Ateena dopinguproovid ei osutunud positiivseks ning need on juba hävitatud. Samuti on kümme aastat kestev aegumistähtaeg nüüdseks lõppenud.

"Võimalus keelatud ainete tarvitamist kinnitada või ümber lükata, on proovide hävitamisega kadunud," sõnas austraallanna Thompson Courier Mailile. Thompson tunnistas, et venelannade tulemuste tühistamine on vähetõenäoline, kuid tõi välja, et nii sprinter Marion Jones kui rattur Lance Armstrong jäid hilisemate dopinguskandaalide tõttu olümpiamedalitest ilma, kuigi nad ei jäänud OM-i järel dopinguga vahele.

"Mul on pärast karjääri lõpetamist olnud suurepärane elu, kuid kas ma sooviksin tagantjärgi olümpiakulla võita, kui kolme dopingupatuse sportlased tühistatakse? Kahtlemata," tunnistas Thompson. Tema endise treeneri Gary Bourne'i sõnul tehti pjedestaalilt välja jäänud sportlastele Ateena olümpia järel ülekohut.

"Me oleme kindlal arvamusel, et ROK-i laboratoorium kukkus 2004. aasta OM-i järel läbi, sest nad ei suutnud Venemaa sportlaste positiivseid dopinguproove tuvastada," rääkis Bourne.

"Me usume, et ROK on juhtunus süüdi ning peab vastutama selle ees, et nad ei suutnud puhtaid sportlaseid kaitsta."

Toimetaja: Anders NõmmReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.