Taavi Tšernjavski: kaks aastat olnud eesmärk peaks juulis kulmineeruma ({{commentsTotal}})

2017. aasta Utilitas järelkasvutiimi kuuluvad 6 noort ja andekat kergejõustiklast: vasaraheitja Anna Maria Orel, kaugushüppaja Aet Laurik ja mitmevõistlejad Kristjan Rosenberg, Janek Õiglane, Taavi Tšernjavski ning Rauno Liitmäe.

Sarnaselt Janek Õiglasega ei õnnestunud eelmisel aastal oma potentsiaali realiseerida temast kümme kuud nooremal Taavi Tšernjavskil, kelle kümnevõistluse isiklik rekord on 2015. aastast 7744 punkti. Õnneks on algava hooaja ettevalmistus läinud hästi ja põhirõhk on pandud juulis toimuvatele U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustele.

"Praegu ma olen väga rahul, kuna 2016. aasta mul nii aia taha läks, siis olen näljane hooaega alustama ja mingit hetke pole tekkinud, et oleksin ära väsinud ettevalmistusperioodil. Kõik asjad teen suure rõõmuga," rääkis Tšernjavski intervjuus Vikerraadiole.

Tšernjavski sõnul treener Art Arvisto tema treeningutes midagi suurt muutunud ei ole ning samuti kaasatakse erinevatel aladel abiks ka oma ala spetsialiste: "Erki Noolega me teeme endiselt aeg-ajalt teivashüpet, Heiko Väät aitab odaviskes ja Ants Kiisa kuulitõukes. Kasutame kõikide treenerite abi ja oleme avatud igale nõuandele, mis pakutakse."

"Ma olen veel sellises vanuses, et tahan kogu aeg seda punktisummat edasi viia. Aga U-23 EM on juba kaks aastat mu eesmärk olnud ja see peaks sel juulil Poolas nüüd kulmineeruma, selle nimel ma tööd teen."

Toimetaja: Siim SemiskarReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.