Janek Õiglane: eesmärk on Londoni MM-ile saada, vähemaga ma ei piirdu ({{commentsTotal}})

2017. aasta Utilitas järelkasvutiimi kuuluvad 6 noort ja andekat kergejõustiklast: vasaraheitja Anna Maria Orel, kaugushüppaja Aet Laurik ja mitmevõistlejad Kristjan Rosenberg, Janek Õiglane, Taavi Tšernjavski ning Rauno Liitmäe.

2015. aastal kodupubliku ees U-23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel kümnevõistluses isikliku rekordi 7945 punktiga pronksmedali võitnud 22-aastasel Janek Õiglasel eelmisel aastal soovitud tulemusi teha ei õnnestunud. Seda vihasemalt läheb ta vastu Londoni maailmameistrivõistlustega kulmineeruvale hooajale.

"Hetkeseis on üsna hea. Talvel ma ei saanud hüppaja põlve tõttu võistelda, kuid nüüd kaugushüpet saab juba teha. Kõrgushüpet pole veel proovinud, aga trennis ma ei tunne enam hüppaja põlve ja üldine olek on päris hea," selgitas Õiglane intervjuus ERR-ile.

"Kõige suurema jälje jätabki hüppaja põlv kaugus- ja kõrgushüppes. Neid ma ei saanud talvel üldse teha. Nüüd alles kaks nädalat tagasi alustasin kaugushüppe trennidega. Mahutrennid olen saanud kõik ära teha ja jõudu sai ka ilusti teha."

Õiglane on enda sõnul kindel, et tal on teivashüppes 5-meetrine sooritus sees, kuid seda talvisel hooajal veel tulemuseks realiseerida ei õnnestunud.

"Üks asi, mis pani eelmisel hooajal mõtlema, oli see, et ma suutsin vaid ühe korra vormi ajastada. Olen eesmärgiks seadnud, et vähemalt kaks korda aastas peab väga hea vormi ajastama. See on tähtis, et mitte poole kõvaga peale minna."

Põhilisteks eesmärkideks on Õiglasel tänavu juulis Tallinnas toimuvad võistkondlikud Euroopa mitmevõistlused ning suve lõpus Londonis toimuv MM.

"Eesmärk on muidugi ka Londoni MM-ile saada. Kvalifikatsiooninorm selleks on 8100 punkti ja see on mul eesmärk ja vähemaga ma ei piirdu," lubas noor kümnevõistleja.

Toimetaja: Siim SemiskarReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.