Anna Maria Orel: kui tuleb hea tulemus, tuleb ka hea koht ({{commentsTotal}})

2017. aasta Utilitas järelkasvutiimi kuuluvad 6 noort ja andekat kergejõustiklast: vasaraheitja Anna Maria Orel, kaugushüppaja Aet Laurik ja mitmevõistlejad Kristjan Rosenberg, Janek Õiglane, Taavi Tšernjavski ning Rauno Liitmäe.

Eesti vasaraheite rekordiomanik, 20-aastane Anna Maria Orel on sel aastal sihikule võtnud 70 m piiri.

Viimati lisas Orel enda Eesti rekordile peaaegu poolteist meetrit detsembris, kui sai talvistes tingimustes kirja tulemuse 68.71.

Märtsis heitis ta Euroopa talvistel heitealade karikavõistlustel 65.66, millega tegi aastale igati korraliku sissejuhatuse.

"Eelmisel aastal ma heitsin nendel võistlustel 59 meetrit. Sel aastal 65.66... ma arvan, et mingi areng on ju toimunud," sõnas Orel intervjuus ERR-ile.

Jõusaalis Alar Seimi näpunäidete järgi treeniv Orel on enda sõnul kindlasti valmis astuma tubli sammu edasi.

"Eks suvi näitab kõige rohkem ära, kuidas need treeningud mulle mõjunud on, aga hetkel olen ma väga rahul. Me oleme treeneriga leidnud ühise keele, me kuulame mu enesetunnet ja ma olen üpris rahul sellega," rääkis neiu.

Algava hooaja eesmärk on Orelil paigas: "MM-i normatiiv 71 meetrit. Ma ise usun, et kui tuleb hea tulemus mõnel suurel võistlusel, siis tuleb vastavalt sellele ka hea koht."

Toimetaja: Siim SemiskarReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.