Teigamägi loodab kergejõustikuliidu eelarvet suurendada ({{commentsTotal}})

Eesti Kergejõustikuliidu presidendina jätkab 12. aastat tööd Erich Teigamägi, kes soovib uue juhatusega laiendade otsustajate ringi ja kasvatada saavutusspordi eelarvet.

2006. aastast kergejõustikuliitu juhitiv Erich Teigamägi oli tänastel valimistel ainsaks kandidaadiks. Tallinnas toimunud alaliidu presidendi valimistel olid kohal 44 klubi esindajad, kes hääletasid kõik ka Teigamäe poolt. Lisaks valiti 11-liikmeline juhatus, kuhu nüüd kuulub tegevsportlane, olümpiavõitja Gerd Kanter, lisaks veel Harry Lemberg, Rein Sokk, Jaak Vettik, Mati Lilliallik, Raido Mägi, Toomas Mälberg, Urmo Raiend, Kadri Kivine, Mart Einasto. Et otsustajatel oleks sisulist taustainfot rohkem, siis soovitakse laiendada ekspertide ringi ehk haarata klubisid rohkem otsustamisprotsessi.

"Tahame meie organisatsiooni sees suurendada komisjonide ja ekspertgruppide arvu, et viia otsustusõigus klubi- ja sportlasetasandile lähemale," ütles Teigamägi ETV spordisaatele.

Üks selge prioriteet on Teigamäe sõnul saavutusspordile raha juurde leidmine ja tervikuna eelarve kasvatamine, et suudetaks koondised kvaliteetsemalt teenindada. "Kergejõustikuliidu eelarve on juba pikka aega püsinud 1,2-1,4 miljonit eurot aastas," meenutas Teigamägi. "See pole maht, millega saaks tänapäeval kergejõustikku stabiilselt edasi arendada."

Ala presidendi ja uue juhatuse volitused kestavad 2021. aasta kevadeni.

Toimetaja: Ivo DobkevitschReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.