New Yorgis püstitati ülikonnas poolmaratoni jooksmise maailma tipptulemus ({{commentsTotal}})

Ülikond
Ülikond Autor: AFP/Scanpix

Ajal, mil mitmed Eesti jooksjad jahtisid Lissaboni poolmaratonil oma tipptulemusi, oli Bermuuda ja USA topeltkodakondsusega endisel tippjooksjal Chris Estwanikul New Yorgis sihikul hoopis maailma tipptulemus.  Nimelt oli mees eesmärgiks võtnud joosta ülikonnas poolmaratoni uue Guinnessi rekordi vääriliselt. 

Olles harjunud kergete, tehnilisest kangast spetsiaalsete jooksuriietega, on üleminek ülikonnas võistlemisele päris hea väljakutse.  Ent Estwanik tuli sellega väga hästi toime – tema resultaat 1:11.36 on nüüdsest uus ülikonnas poolmaratoni jooksmise maailma tipptulemus ja oleks korralikuks tulemuseks ka tavatingimustes.  Näiteks Eestis läbis mullu poolmaratoni sellest ajast kiiremini vaid kümme jooksjat, vahendab Marathon100.com.

Estwaniki poolmaratoni rekord on 1:05.17, maratoni on ta läbinud tulemusega 2:19.55, nii et tegemist ei ole tavalise kontorirotiga, kes järsku 21,1 km otsustas joosta.

Estwanik otsustas väljakutse vastu võtta, kui teised New Yorgi poolmaratonil osalenud Bermuuda jooksjad talle naljatlemisi sellise ettepaneku tegid. Kuna mehel oli algselt kavas poolmaratonil ikka tavapärastes spordiriietes osaleda, siis oli ta sunnitud kohapealt ka endale ülikonna ostma. Reeglid lubasid distantsi küll jooksusussides läbida, s.t., uusi kingi vaja ei läinud.

Ülikond oli loomulikult tavariietest raskem, kuivõrd rajal oli ka üsna tuuline, siis muutis see jooksmise mõnevõrra raskemaks.  Samuti kurtis jooksja mõnevõrra takistatud liikumist – ülikond pole ikka 21,1 km jooksmiseks mõeldud.

Toimetaja: Siim BoikovReena PärnatReena Pärnat
Reena Pärnat võitis GP-etapil Baltimaade rekordiga kvalifikatsiooni

Sel nädalal toimub Poolas vibulaskmise Euroopa karikasarja esimene etapp. Reena Pärnat lasi kvalifikatsioonis 659 punkti ja edestas järgmist laskurit koguni 17 punktiga. Tulemus märgib ühtlasi ka uut Eesti ja Baltimaade rekordit.

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.Maria Šarapova 2014. aastal Prantsusmaa lahtiste võidukarikaga.
Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni vabapääsme

15-kuulise võistluskeelu järel võistlustulle naasev endine maailma esireket Maria Šarapova saab ilmselt Prantsusmaa lahtistele vabapääsme, aga mitte põhitabelisse, vaid kvalifikatsiooni.