Levadia horvaadist poolkaitsja teab Eesti jalgpalluritest Ragnar Klavanit ({{commentsTotal}})

Horvaatia jalgpallikoondis Autor: AFP/Scanpix

Eesti jalgpallikoondis võõrustab 28. märtsil A. Le Coq Arenal Horvaatiat. Riiki esindab tänavu Premium liigas üks mängija - FC Levadia särgi tõmbas selga 24-aastane Josip Krznarić, kes rääkis intervjuus Jalgpall.ee-le, kui populaarne on jalgpall tema sünnimaal.

„Kõik on selle järele hullud. Meil on populaarsed ka käsi-, korv, veepall, aga jalgpall on number 1. Meil on väga head mängijad ning rahvuskoondist hinnatakse kõrgelt,“ ütles ta. Samuti kiidab Krznarić kodust kõrgliigat. „Igal aastal näeme, kuidas mängijad siirduvad headesse meeskondadesse Saksamaale ja Itaaliasse.“

Krznarići kodumaal on kolm suurt fännirühmitust, kes toetavad Zagrebi Dinamot, Rijekat ja Hajduki Spliti. Koondise toetamiseks Levadia leegionäri sõnul oma eriarvamusi unustada ei suudeta. Koondis Hajdukis, kus asub riigi suuruselt teine staadion, mängimas ei käi. „Lisaks tuleb Dinamo igal aastal meistriks ning rahvas lõuna poolt ei ole sellega üldse rahul. Arvatakse, et kõik on Zagrebi kasuks kaldu,“ selgitab Krznarić.

Loomulikult on Krznarić nõus, et Horvaatia koondises mängivad tasemel mehed. „Luka Modric, Ivan Rakitic, Ivan Perisic, Mario Mandžukic – tugevad mängijad ja tugev meeskond. Rahvapoolsed ootused nende osas on alati kõrged, mis on ka arusaadav, sest need mängijad on võtmerollis sellistes klubides nagu Madridi Real, Barcelona, Milano Inter ja Juventus.“ Krznarić  toob välja Horvaatia kolmanda koha 1998. aasta maailmameistrivõistlustel ning nendibki, et sellistesse kõrgustesse pole meeskond enam tõusnud. „Finaalturniiril on jõutud küll alagrupist edasi, kuid inimeste ootused on veelgi suuremad.“

Noor poolkaitsja sooviks ka ise Horvaatia koondise särgi selga tõmmata, kuid nendib, et just tema positsioonil on konkurents kõige tihedam. „Modric, Rakitic, Milan Badelj, Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic...,“ loetleb Krznarić maailmakuulsaid nimesid. „Ma arvan, et ise sarnanen neist enim Badeljiga – ta kontrollib mängu keskväljal ning on täpse sööduga.“

Viimasel kümnel aastal on Eesti ja Horvaatia kohtunud neljal korral, kõike mänge on ekraani vahendusel näinud ka Krznarić. „Olen alati vaadanud kõiki rahvuskoondise mänge. Ma mäletan, et Eestiga toimus üks mäng toona vastvalminud staadionil Pulas (2012. aastal – toim.). Teadsin Ragnar Klavani nime ja loomulikult on meie meeskonnas mängijaid, kes on koondisemehed ja tean seda, et meie spordidirektor Sergei Pareiko on siinmail kõva nimi. Lisaks on tuntud veel ka Mart Poom.“

„Eestil on organiseeritud meeskond, kus tehakse palju tööd. Koondisel pole küll sellist kvaliteeti, millega lüüa hetkel tipus läbi, aga kindlasti on tegu tiimiga, keda on raske võita,“ lisas ta.

Loomulikult loodab horvaat, et tema kodumaa võtab A. Le Coq Arenalt võidu. „Äkki 2:1?!“ pakub ta. Eesti – Horvaatia kohtumine algab 28. märtsil kell 19.00, staadion avatakse publikule kaks tundi enne avavilet.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

Samal teemal

sport.err.ee

kolmapäevased korvpallilahingud
Pikalt juhtinud Kalev/Cramo jäi Balti liigas finaali ukse taha

Korvpalli Balti liigas tänavu finaalis Eesti klubide vastasseisu ei näe, kui BC Kalev/Cramo ei suutnud koduväljakul leedulaste Prienai Vytautase vastu välja võideldud 6-punktilist edu hoida.

Matti Killing: neljapaadi uks pole noortele kinni

Eestis äsja alanud kalendrikevad oma võimalustega on kaugel sellest, et kodustel, osalt veel jääga kaetud veekogudel, sõudjatele kvaliteetseid treeningtingimusi lahendada. Nii on kõik tipptegijad ja paljud nooredki harjutamas tuttavaks saanud Horvaatia mägikülas Skradinis, kus mahukaid veekilomeetreid kogudes algavaks hooajaks valmistutakse.

Volkswageniga jõud ühendanud Solberg esitles uut autot

Kahekordne rallikrossi maailmameister Petter Solberg lõi jaanuaris käed Volkswageni tehasemeeskonnaga, sel nädalal näidati Stockholmis tänavuse hooaja sõiduvahendit, Volkswagen Polo GTI Supercari.

tennis
Eesti ratastoolitennisistid püüavad suurvõistluse pääset

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla alustasid võistlemist Portugalis toimuval World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel. Suurvõistluse pääsme eest mängivad 13 Euroopa riigi võistkonnad.