Kanter: Pfaffi filosoofiasse kuulub, et kõik inimesed on erinevad ({{commentsTotal}})

Eelmisel nädalal saabus Eestisse nimekas Ameerika Ühendriikide kergejõustikutreener, konsultant ja õppejõud Dan Pfaff, kelle loenguid said kohalikud treenerid ning sportlased kolmel päeval Audentese spordikoolis kuulata.

Pfaffi rohkem kui 40 aastat kestnud treeneritöö algas USA üldhariduskoolides, peagi sai temast aga ülikoolitreener. Eduka karjääri käigus on Pfaff juhendanud rohkem kui 50 olümpiasportlast, kusjuures olümpiamedaleid on tema õpilased teeninud ühtekokku 10. Näiteks, 1996. aastal Atlanta olümpiamängudel triumfeerinud Kanada 4x100 meetri teatenelikus jooksnutest kolm treenisid Plaffi näpunäidete järgi, kuulsaim nende seast on muidugi Donovan Bailey. Pfaffi hilisematest õpilastest teavad kergejõustikusõbrad hästi Londoni olümpiavõitjat kaugushüppes, Greg Rutherfordi.

Pfaff on tunnistanud, et kuigi Eestis viibib ta esimest korda, on selle maaga kokkupuuteid ka varasemast. Pfaff eeskujude hulka kuulub Fred Kudu, kolmikhüppetehnika analüüsimisel on ta aga kasutanud näiteks Jaak Uudmäe sooritusi. Pfaffi Eestisse kutsumise initsiaatoriks oli olümpiavõitja Gerd Kanteri juhendaja Indrek Tustit, kes kohtus ameeriklasega esmakordselt 2009. aastal. Audentese spordikoolis ka isiklikult kohal viibinud Kanter nägi loengutes eeskätt meie treenerite ja sportlaste suurt võimalust.

"Loodetavasti kõik treenerid ja sportlased, kes siin osalevad, esitavad piisavalt palju küsimusi, sest arvestades tema kogemusi, on tal kõigele vastus olemas," ütles Kanter Vikerraadiole. "Sellise kaliibriga mehi meile siia kuigi tihti ei satu ja ma loodan, et kõik võtavad sellest viimast."

Ka Kanter on ameeriklaselt näpunäiteid saanud. "Tal on suured kogemused ning oskus saadud informatsiooni analüüsida," sõnas Kanter. "Tema loengutest on kõlama jäänud, et kõik inimesed on erinevad ja peame jälgima iga persooni eraldi, millised on tema tugevad ja nõrgad küljed. Raudseid reegleid pole, kõiki tuleb eraldi vaadata."

Kanteri meelest on meil häid spetsialiste, kellel arenguruumi siiski jagub. "Meil on palju häid treenereid," rõõmustas Kanter. "Küsimus on selles, et saada heast veel paremaks. Selleks tuleb olla ise avatud ning julgeda kuulata ja küsida."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

Samal teemal

sport.err.ee

kolmapäevased korvpallilahingud
Pikalt juhtinud Kalev/Cramo jäi Balti liigas finaali ukse taha

Korvpalli Balti liigas tänavu finaalis Eesti klubide vastasseisu ei näe, kui BC Kalev/Cramo ei suutnud koduväljakul leedulaste Prienai Vytautase vastu välja võideldud 6-punktilist edu hoida.

Matti Killing: neljapaadi uks pole noortele kinni

Eestis äsja alanud kalendrikevad oma võimalustega on kaugel sellest, et kodustel, osalt veel jääga kaetud veekogudel, sõudjatele kvaliteetseid treeningtingimusi lahendada. Nii on kõik tipptegijad ja paljud nooredki harjutamas tuttavaks saanud Horvaatia mägikülas Skradinis, kus mahukaid veekilomeetreid kogudes algavaks hooajaks valmistutakse.

Volkswageniga jõud ühendanud Solberg esitles uut autot

Kahekordne rallikrossi maailmameister Petter Solberg lõi jaanuaris käed Volkswageni tehasemeeskonnaga, sel nädalal näidati Stockholmis tänavuse hooaja sõiduvahendit, Volkswagen Polo GTI Supercari.

tennis
Eesti ratastoolitennisistid püüavad suurvõistluse pääset

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla alustasid võistlemist Portugalis toimuval World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel. Suurvõistluse pääsme eest mängivad 13 Euroopa riigi võistkonnad.