Kanter: Pfaffi filosoofiasse kuulub, et kõik inimesed on erinevad ({{commentsTotal}})

Eelmisel nädalal saabus Eestisse nimekas Ameerika Ühendriikide kergejõustikutreener, konsultant ja õppejõud Dan Pfaff, kelle loenguid said kohalikud treenerid ning sportlased kolmel päeval Audentese spordikoolis kuulata.

Pfaffi rohkem kui 40 aastat kestnud treeneritöö algas USA üldhariduskoolides, peagi sai temast aga ülikoolitreener. Eduka karjääri käigus on Pfaff juhendanud rohkem kui 50 olümpiasportlast, kusjuures olümpiamedaleid on tema õpilased teeninud ühtekokku 10. Näiteks, 1996. aastal Atlanta olümpiamängudel triumfeerinud Kanada 4x100 meetri teatenelikus jooksnutest kolm treenisid Plaffi näpunäidete järgi, kuulsaim nende seast on muidugi Donovan Bailey. Pfaffi hilisematest õpilastest teavad kergejõustikusõbrad hästi Londoni olümpiavõitjat kaugushüppes, Greg Rutherfordi.

Pfaff on tunnistanud, et kuigi Eestis viibib ta esimest korda, on selle maaga kokkupuuteid ka varasemast. Pfaff eeskujude hulka kuulub Fred Kudu, kolmikhüppetehnika analüüsimisel on ta aga kasutanud näiteks Jaak Uudmäe sooritusi. Pfaffi Eestisse kutsumise initsiaatoriks oli olümpiavõitja Gerd Kanteri juhendaja Indrek Tustit, kes kohtus ameeriklasega esmakordselt 2009. aastal. Audentese spordikoolis ka isiklikult kohal viibinud Kanter nägi loengutes eeskätt meie treenerite ja sportlaste suurt võimalust.

"Loodetavasti kõik treenerid ja sportlased, kes siin osalevad, esitavad piisavalt palju küsimusi, sest arvestades tema kogemusi, on tal kõigele vastus olemas," ütles Kanter Vikerraadiole. "Sellise kaliibriga mehi meile siia kuigi tihti ei satu ja ma loodan, et kõik võtavad sellest viimast."

Ka Kanter on ameeriklaselt näpunäiteid saanud. "Tal on suured kogemused ning oskus saadud informatsiooni analüüsida," sõnas Kanter. "Tema loengutest on kõlama jäänud, et kõik inimesed on erinevad ja peame jälgima iga persooni eraldi, millised on tema tugevad ja nõrgad küljed. Raudseid reegleid pole, kõiki tuleb eraldi vaadata."

Kanteri meelest on meil häid spetsialiste, kellel arenguruumi siiski jagub. "Meil on palju häid treenereid," rõõmustas Kanter. "Küsimus on selles, et saada heast veel paremaks. Selleks tuleb olla ise avatud ning julgeda kuulata ja küsida."

Toimetaja: Ivo DobkevitschKONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
MM-pileti püüdmist jätkav võrkpallikoondis sai teada järgmised vastased

Eilsega tõmmati joon alla 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni teise valikringi kohtumistele, mis selgitasid need kuus võistkonda, kes pääsesid otse tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile ning kuus teise koha omanikku, kelle jaoks jätkub valiksari juulis kolmanda ringiga.

Uuendatud: 22:12 
Frank Liivak
Frank Liivak sai kaela pronksmedali

Pühapäeva õhtul tõmmati joon alla Bosnia ja Hertsegoviina kõrgliigas. Eesti koondislase Frank Liivaku koduklubi FK Sarajevo lõpetas hooaja kolmandana, tagades sellega pääsu Euroopa liigasse.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.