Kanter: Pfaffi filosoofiasse kuulub, et kõik inimesed on erinevad ({{commentsTotal}})

Eelmisel nädalal saabus Eestisse nimekas Ameerika Ühendriikide kergejõustikutreener, konsultant ja õppejõud Dan Pfaff, kelle loenguid said kohalikud treenerid ning sportlased kolmel päeval Audentese spordikoolis kuulata.

Pfaffi rohkem kui 40 aastat kestnud treeneritöö algas USA üldhariduskoolides, peagi sai temast aga ülikoolitreener. Eduka karjääri käigus on Pfaff juhendanud rohkem kui 50 olümpiasportlast, kusjuures olümpiamedaleid on tema õpilased teeninud ühtekokku 10. Näiteks, 1996. aastal Atlanta olümpiamängudel triumfeerinud Kanada 4x100 meetri teatenelikus jooksnutest kolm treenisid Plaffi näpunäidete järgi, kuulsaim nende seast on muidugi Donovan Bailey. Pfaffi hilisematest õpilastest teavad kergejõustikusõbrad hästi Londoni olümpiavõitjat kaugushüppes, Greg Rutherfordi.

Pfaff on tunnistanud, et kuigi Eestis viibib ta esimest korda, on selle maaga kokkupuuteid ka varasemast. Pfaff eeskujude hulka kuulub Fred Kudu, kolmikhüppetehnika analüüsimisel on ta aga kasutanud näiteks Jaak Uudmäe sooritusi. Pfaffi Eestisse kutsumise initsiaatoriks oli olümpiavõitja Gerd Kanteri juhendaja Indrek Tustit, kes kohtus ameeriklasega esmakordselt 2009. aastal. Audentese spordikoolis ka isiklikult kohal viibinud Kanter nägi loengutes eeskätt meie treenerite ja sportlaste suurt võimalust.

"Loodetavasti kõik treenerid ja sportlased, kes siin osalevad, esitavad piisavalt palju küsimusi, sest arvestades tema kogemusi, on tal kõigele vastus olemas," ütles Kanter Vikerraadiole. "Sellise kaliibriga mehi meile siia kuigi tihti ei satu ja ma loodan, et kõik võtavad sellest viimast."

Ka Kanter on ameeriklaselt näpunäiteid saanud. "Tal on suured kogemused ning oskus saadud informatsiooni analüüsida," sõnas Kanter. "Tema loengutest on kõlama jäänud, et kõik inimesed on erinevad ja peame jälgima iga persooni eraldi, millised on tema tugevad ja nõrgad küljed. Raudseid reegleid pole, kõiki tuleb eraldi vaadata."

Kanteri meelest on meil häid spetsialiste, kellel arenguruumi siiski jagub. "Meil on palju häid treenereid," rõõmustas Kanter. "Küsimus on selles, et saada heast veel paremaks. Selleks tuleb olla ise avatud ning julgeda kuulata ja küsida."

Toimetaja: Ivo DobkevitschRain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.