Kristjan Ilves: maailma tipp ei ole kaugel ({{commentsTotal}})

Kahevõistleja Kristjan Ilves lõpetas karjääri edukaima hooaja MK-sarjas. Punktikohale jõudis ta 9 etapil ja neist neli lõpetas Ilves 20 parema hulgas.

"Suur samm edasi on see, et hooaja lõpus suutsin pidevalt 20 parema sisse sõita," ütles Ilves ETV spordisaatele. "Võistlused näitasid, et maailma tipp ei ole kaugel. Kui mõlemad alad õnnestuvad, siis ka esikümnesse pääs on reaalne."

Ilvese hinnangul on areng olnud üldine. "Hüpete peal olen suurema stabiilsuse leidnud, kuigi ka ärakukkumisi on ette tulnud," sõnas Ilves. "Murdmaas on tase aastaga samuti tõusnud. Olen vastupidavam ja kiirem ning füüsiliselt edasi arenenud. Ka vaimne pool on edasi läinud. Enne starti on närvitsemist vähem."

Pühapäeval võistleb Ilves veel Otepääl Eesti meistrivõistlustel ja edasi pikendab pisut suusahooaega Soomes murdmaasõitudega. Olümpiahooaja suunas vaadates on vaja töötada selles suunas, et sobitada ühele päevale ideaalselt kokku kaks ala ja kindlasti on vaja parandada veel hüppeid. "Äärmiselt tähtis on ettotsa hüpata," tõdes Ilves. "Kui oled kohtadel üle 20, siis pole võimalik tippu pääseda. Hea koha tagavad hüpe kuue parema sekka ning korralik sõit."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

sport.err.ee

kolmapäevased korvpallilahingud
Pikalt juhtinud Kalev/Cramo jäi Balti liigas finaali ukse taha

Korvpalli Balti liigas tänavu finaalis Eesti klubide vastasseisu ei näe, kui BC Kalev/Cramo ei suutnud koduväljakul leedulaste Prienai Vytautase vastu välja võideldud 6-punktilist edu hoida.

Matti Killing: neljapaadi uks pole noortele kinni

Eestis äsja alanud kalendrikevad oma võimalustega on kaugel sellest, et kodustel, osalt veel jääga kaetud veekogudel, sõudjatele kvaliteetseid treeningtingimusi lahendada. Nii on kõik tipptegijad ja paljud nooredki harjutamas tuttavaks saanud Horvaatia mägikülas Skradinis, kus mahukaid veekilomeetreid kogudes algavaks hooajaks valmistutakse.

Volkswageniga jõud ühendanud Solberg esitles uut autot

Kahekordne rallikrossi maailmameister Petter Solberg lõi jaanuaris käed Volkswageni tehasemeeskonnaga, sel nädalal näidati Stockholmis tänavuse hooaja sõiduvahendit, Volkswagen Polo GTI Supercari.

tennis
Eesti ratastoolitennisistid püüavad suurvõistluse pääset

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla alustasid võistlemist Portugalis toimuval World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel. Suurvõistluse pääsme eest mängivad 13 Euroopa riigi võistkonnad.

ülekanded ja saated
ETV2
25. märts kl 18.45

Jalgpalli MM-valikmäng: Küpros – Eesti

ETV
26. märts kl 00.05

Jalgpalli MM-valikmängude 5. vooru tipphetked

ETV2
26. märts kl 19.30

Suusaajakiri, 3. saade