Kristjan Ilves: maailma tipp ei ole kaugel ({{commentsTotal}})

Kahevõistleja Kristjan Ilves lõpetas karjääri edukaima hooaja MK-sarjas. Punktikohale jõudis ta 9 etapil ja neist neli lõpetas Ilves 20 parema hulgas.

"Suur samm edasi on see, et hooaja lõpus suutsin pidevalt 20 parema sisse sõita," ütles Ilves ETV spordisaatele. "Võistlused näitasid, et maailma tipp ei ole kaugel. Kui mõlemad alad õnnestuvad, siis ka esikümnesse pääs on reaalne."

Ilvese hinnangul on areng olnud üldine. "Hüpete peal olen suurema stabiilsuse leidnud, kuigi ka ärakukkumisi on ette tulnud," sõnas Ilves. "Murdmaas on tase aastaga samuti tõusnud. Olen vastupidavam ja kiirem ning füüsiliselt edasi arenenud. Ka vaimne pool on edasi läinud. Enne starti on närvitsemist vähem."

Pühapäeval võistleb Ilves veel Otepääl Eesti meistrivõistlustel ja edasi pikendab pisut suusahooaega Soomes murdmaasõitudega. Olümpiahooaja suunas vaadates on vaja töötada selles suunas, et sobitada ühele päevale ideaalselt kokku kaks ala ja kindlasti on vaja parandada veel hüppeid. "Äärmiselt tähtis on ettotsa hüpata," tõdes Ilves. "Kui oled kohtadel üle 20, siis pole võimalik tippu pääseda. Hea koha tagavad hüpe kuue parema sekka ning korralik sõit."

Toimetaja: Ivo DobkevitschWestbrooki kangelasteod aitasid Thunderi lisaajal võidule

Korvpalliliigas NBA nihutas kolmapäeval taas piire Oklahoma City Thunderi (43-31) tagamees Russell Westbrook, kes tegi järjekordse ajaloolise kolmikduubli ning aitas oma koduklubi võõrsil lisaajal 114:106 võidule Orlando Magicu (27-48) üle.

Vaata videot!

Euroopa väike jääaeg ehk kuidas sai iluuisutamine alguse

Juba kiviajal panid inimesed endale talla alla sirged luutükid ja käisid nendega uisutamas. Hiljem aga võeti kasutusele raud ja loomulikult hakati kohe ka uisuterasid valmistama.

Premier League alustas aegade suurimat võitlust piraatluse vastu

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga on asunud võitlusse ebaseaduslike otseülekannete vastu Suurbritannias ja välismaal. Kasutusele võetud meetmed olevat praegu karmimad kui kunagi varem.

tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.