Kristjan Ilves: maailma tipp ei ole kaugel ({{commentsTotal}})

Kahevõistleja Kristjan Ilves lõpetas karjääri edukaima hooaja MK-sarjas. Punktikohale jõudis ta 9 etapil ja neist neli lõpetas Ilves 20 parema hulgas.

"Suur samm edasi on see, et hooaja lõpus suutsin pidevalt 20 parema sisse sõita," ütles Ilves ETV spordisaatele. "Võistlused näitasid, et maailma tipp ei ole kaugel. Kui mõlemad alad õnnestuvad, siis ka esikümnesse pääs on reaalne."

Ilvese hinnangul on areng olnud üldine. "Hüpete peal olen suurema stabiilsuse leidnud, kuigi ka ärakukkumisi on ette tulnud," sõnas Ilves. "Murdmaas on tase aastaga samuti tõusnud. Olen vastupidavam ja kiirem ning füüsiliselt edasi arenenud. Ka vaimne pool on edasi läinud. Enne starti on närvitsemist vähem."

Pühapäeval võistleb Ilves veel Otepääl Eesti meistrivõistlustel ja edasi pikendab pisut suusahooaega Soomes murdmaasõitudega. Olümpiahooaja suunas vaadates on vaja töötada selles suunas, et sobitada ühele päevale ideaalselt kokku kaks ala ja kindlasti on vaja parandada veel hüppeid. "Äärmiselt tähtis on ettotsa hüpata," tõdes Ilves. "Kui oled kohtadel üle 20, siis pole võimalik tippu pääseda. Hea koha tagavad hüpe kuue parema sekka ning korralik sõit."

Toimetaja: Ivo DobkevitschRain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.