Sahkar Racing sõitja Hollandis taas poodiumil ({{commentsTotal}})

Jago Geerts Autor: Gino Maes

Eesti motokrossimeeskonna Sahkar Racing sõitjad Hardi Roosiorg ja belglane Jago Geerts olid täna võistlustules Axeli krossirajal, kus sõideti Hollandi meistrivõistluste viimane kvalifikatsioon. Mäletatavasti läks esimene etapp noormeestel väga hästi, kui Roosiorg oli parim ja Geerts kolmas.

Axelis oli tegemist liivarajaga ning ilmastikuolud olid tänu terve päev sadanud uduvihmale suhteliselt niisked, mis muutis raja veelgi raskemaks. Kvalifikatsioonis näitas Geerts 50 MX2 klassi sõitja hulgas paremuselt viiendat ja Roosiorg kaheksandat ringiaega.

Esimeses sõidus pääses Geerts esimeste hulgas minema ning juhtis ka sõitu mõned ringid, kuid seejärel pääses hollandlane Freek van der Vlist temast mööda ja belglane pidi teisega kohaga leppima. Roosiorg ei saanud parimat starti ning oli avaringi järel kolmanda kümne alguses. Seejärel tõusis ta küll kiirelt esikümnesse, kuid pidi sõidu peagi kukkumise tõttu pooleli jätma. Pauk oli kahjuks niivõrd korralik, et noormees teises sõidus ei osalenud.
Geerts sai ka teises sõidus hea stardi ning sõitis pikka aega kolmandal kohal, aga siis tegi avarii ja langes neljandaks ning samal kohal ka ta lõpetas.

Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Geertsile (83 punkti) viimases sõidus teise koha saanud van der Vlisti (95 p) ning sõidud neljanda ja esimesena lõpetanud Roan van de Moosdijki (88 p) järel kolmas koht.

"Avasõidus sain stardivõidu ning heitlesin terve sõidu võidu nimel, kuid distantsi lõpuosas purunes mu tsiklil summuti ja pidin tempot alandama, aga teine koht oli ka hea. Teises sõidus oli taas hea start ning võitlesin jälle võidule, aga siis sõitsin ühe ringiga mahajääjaga kokku, mille tulemusena läks tsikli tagavedrustus katki ning tuli neljas koht. Kokkuvõttes pole kolmas koht üldsegi paha ning kiirus on päris hea. Loodetavasti suudan end järgmisel nädalavahetusel MM-meeste hulgas MX2 klassis esikümnesse sõita," oli Geerts optimistlik.

"Kvalifikatsioon mul täna eriti hästi ei õnnestunud, kuna rada oli üsnagi kiire ja ma ei suutnud tihedas liikluses kiiret ringi sooritada. Esimese sõidu start samuti ei õnnestunud, kuid juba esimese ringiga suutsin tagantpoolt kaheksandaks tõusta ning pingutasin kõvasti, et veel rohkem ettepoole saada. Kahjuks sõitis siis aga eesolev sõitja mulle meelega esirattasse ning kukkusin väga kõvasti selja peale. Selle tõttu katkestasin esimese sõidu ning teise sõitu ei olnud oma seljaga suuteline minema," võttis oma lühikeseks jäänud võistluse kokku Roosiorg, kes läheb homme arstlikule ülevaatamisele.

Sahkar Racing järgmine võistlus on tuleval nädalavahetusel samuti Hollandis, kui Ossis algavad Hollandi meistrivõistlused (Dutch Masters), kus on kohal ka enamus MM-paremikust.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

sport.err.ee

kolmapäevased korvpallilahingud
Pikalt juhtinud Kalev/Cramo jäi Balti liigas finaali ukse taha

Korvpalli Balti liigas tänavu finaalis Eesti klubide vastasseisu ei näe, kui BC Kalev/Cramo ei suutnud koduväljakul leedulaste Prienai Vytautase vastu välja võideldud 6-punktilist edu hoida.

Matti Killing: neljapaadi uks pole noortele kinni

Eestis äsja alanud kalendrikevad oma võimalustega on kaugel sellest, et kodustel, osalt veel jääga kaetud veekogudel, sõudjatele kvaliteetseid treeningtingimusi lahendada. Nii on kõik tipptegijad ja paljud nooredki harjutamas tuttavaks saanud Horvaatia mägikülas Skradinis, kus mahukaid veekilomeetreid kogudes algavaks hooajaks valmistutakse.

Volkswageniga jõud ühendanud Solberg esitles uut autot

Kahekordne rallikrossi maailmameister Petter Solberg lõi jaanuaris käed Volkswageni tehasemeeskonnaga, sel nädalal näidati Stockholmis tänavuse hooaja sõiduvahendit, Volkswagen Polo GTI Supercari.

tennis
Eesti ratastoolitennisistid püüavad suurvõistluse pääset

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla alustasid võistlemist Portugalis toimuval World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel. Suurvõistluse pääsme eest mängivad 13 Euroopa riigi võistkonnad.

ülekanded ja saated
ETV2
25. märts kl 18.45

Jalgpalli MM-valikmäng: Küpros – Eesti

ETV
26. märts kl 00.05

Jalgpalli MM-valikmängude 5. vooru tipphetked

ETV2
26. märts kl 19.30

Suusaajakiri, 3. saade