VIDEO | Östersundist Osloni ehk laskesuusahooaeg vähem kui seitsme minutiga ({{commentsTotal}})

Laura Dahlmeier
Laura Dahlmeier Autor/allikas: AFP/Scanpix

Laskesuusatajad panid eile punkti juba 27. novembril alanud MK-sarjale, selja taha jäi üheksa MK-etappi ja maailmameistrivõistlused Hochfilzenis.

Kokku oli nii meestel kui naistel kavas 26 võistlust, lisaks veel viis teatesõitu nii meestel kui naistel ja viis segateatesõitu.

Kuuendat aastat järjest teenis meeste seas MK-sarja üldvõidu prantslane Martin Fourcade, kes võttis hooaja jooksul rekordilised 14 esikohta ning naiste seas triumfeeris sakslanna Laura Dahlmeier, kes võttis kümme etapivõitu.

Lisaks üldvõidule oli Fourcade parim ka kõikide distantside arvestuses eraldi ehk võitis väikese kristallgloobuse nii tavadistantsi, sprindi, jälitussõidu kui ühisstardist sõidu arvestuses. MM-il Hochfilzenis võitis Fourcade ühe kulla, kaks hõbedat ja kaks pronksi.

Dahlmeier tegi peaaegu puhta töö MM-il, kus ta võttis medali igal alal – viis kuldmedalit ja ühe hõbeda. Lisaks üldvõidule võitis ta väikese kristallgloobuse tavadistantsi ja jälitussõidu arvestuses, sprindi ja ühisstardist sõidu kristallgloobuse võitis tšehhitar Gabriela Koukalova.

Naiste rahvuste karika võitis Saksamaa, Eesti lõpetas 23. kohaga, mis tähendab, et praeguse seisuga pole eestlannadel järgmise aasta Pyeongchangi olümpial ühtegi kohta ja loota tuleb vabapääsmele. Meeste rahvuste karika võitis samuti Saksamaa, Eesti sai 19. koha, mis tõi meie meestele viis olümpiakohta.

Meeste teatesõidu arvestuses oli parim Venemaa ja naiste teatesõidus Saksamaa, segateatesõidu karika võitis samuti Saksamaa.

Aasta uustulnukateks nimetati naiste seas rootslanna Hanna Öberg ja meeste seas rootslane Sebastian Samuelsson.

Vaata kokkuvõtvat videot lõppenud hooajast:

Eesti jalgpallikoondise treening
Vassiljev sai lepingupakkumise oma endiselt tööandjalt

Poola meedia teatel on 32-aastasele Eesti jalgpallikoondislasele Konstantin Vassiljevile lepingut pakkunud mehe endine tööandja Gliwice Piast.

tennis
Marin CilicMarin Cilic
Cilic jahib viieaastase vaheaja järel Londoni tiitlit

Meeste tennise maailma edetabelis seitsmendal real paiknev Marin Cilic püüab Londonis peetaval Queen’s Clubi tenniseturniiril karjääri teist võitu muruväljakuil.