Rakvere tuli finaalis välja kindlast kaotusseisust ja võitis Balti liiga ({{commentsTotal}})

Rakvere VK
Rakvere VK Autor/allikas: Gertrud Alatare

Võrkpalli Balti liigas tegi tänavu ajalugu Rakvere VK meeskond, kes suutis esmalt laupäeval poolfinaalis 3:1 üle mängida Bigbank Tartu ning pühapäeval tuldi ka Pärnu VK vastu välja raskest seisust ning võideti finaalkohtumine 3:2 (12:25, 20:25, 25:22, 26:24, 15:13).

Algus Rakverele midagi head ei tõotanud, sest ülimalt kvaliteetselt mänginud Pärnu tegi avageimis vaid ühe servi- ja pallinguvea. Rünnakul löödi 23 tõstest punktiks 14 ehk 60,9 protsenti. Korralikud numbrid jätkusid ka edaspidi, sest kolmanda geimi lõpuks oli Pärnul vaid seitse rünnakuviga ja Rakvere võistkonnal üks blokipunkt.

Rakvere meeskonna parimaks kerkis Võru spordihoones mängitud finaalis Siim Põlluäär, kes kogus 27 punkti, Kevin Saar ja Tanel Uusküla lisasid kumbki 14 silma ja Romet Priimägi tõi 10 punkti.

Pärnu poolel tõi Aleksandrs Kudrjašovs 16, Taavet Leppik ja Toms Svans kumbki 15 ning Hindrek Pulk 14 silma.

„Pärast teist geimi ütlesin meestele, et peame omad asjad ära tegema. Alates sealtmaalt olime rünnakul mitmekülgsemad ja Siim Põlluäär lõi sellised pallid maha, mis alguses ei õnnestunud. Lisaks ei tohi unustada, et Pärnu mängis esimesed kaks geimi tõesti hästi,” sõnas Rakvere juhendaja Urmas Tali.

Peatreenerina Eesti meistri- ja karikasarja ning Balti liiga peale kokku 22 tiitlit võitnud Pärnu peatreener Avo Keel nentis, et täna saadud kaotus oli üks tema karjääri valusamaid. „Tuleb kiita Rakvere meeskonna vastuvõttu ja kaitsemängu. Lisaks olime ise lõpus rünnakul liiga ühekülgsed,” lausus Keel.

Pronksikohtumises sai Tartu Bigbank mõned tunnid varem 3:2 (25:22, 25:23, 27:29, 22:25, 15:10) jagu Tallinna Selverist.

Hooaja parimad:

Paremad nurgaründajad: Tanel Uusküla (Rakvere VK), Taavet Leppik (Pärnu VK)
Paremad temporündajad: Toms Švans (Pärnu VK), Kaupo Kivisild (Rakvere VK)
Parim diagonaalründaja: Siim Põlluäär (Rakvere VK)
Parim libero: Rait Rikberg (Bigbank Tartu)
Parim sidemängija: Artis Caics (Rakvere VK)
Kõige väärtuslikum mängija: Siim Põlluäär (Rakvere VK)

Toimetaja: Siim Semiskar

KONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
MM-pileti püüdmist jätkav võrkpallikoondis sai teada järgmised vastased

Eilsega tõmmati joon alla 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni teise valikringi kohtumistele, mis selgitasid need kuus võistkonda, kes pääsesid otse tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile ning kuus teise koha omanikku, kelle jaoks jätkub valiksari juulis kolmanda ringiga.

Uuendatud: 22:12
Frank Liivak
Frank Liivak sai kaela pronksmedali

Pühapäeva õhtul tõmmati joon alla Bosnia ja Hertsegoviina kõrgliigas. Eesti koondislase Frank Liivaku koduklubi FK Sarajevo lõpetas hooaja kolmandana, tagades sellega pääsu Euroopa liigasse.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.