Johanna Talihärm: meil kõigil on põhjust peeglisse vaadata ({{commentsTotal}})

Tänavusel hooajal ootamatult Eesti naiste laskesuusakoondise esinumbriks kerkinud Johanna Talihärm andis ERR-ile pikema intervjuu, kus selgitas meie koondise nigelat hetkeseisu ning viskas väikese kivi ka Eesti spordiüldsuse kapsaaeda.

"See hooaeg ei läinud päris nii nagu oleks soovinud ja planeerinud. Suur reisimine oli ette teada ja sellega ma sain ootuspäraselt hakkama. Aga sügisene koolikoormus mõjutas päris korralikult. Kokkuvõttes ei tulnud nii välja nagu oleks tahtnud," võttis Talihärm hooaja kokku.

"Ma ei pea ennast professionaalseks sportlaseks vaid pean ennast väga kõrgel tasemel harrastajaks. Minu igapäevases elus on väga suur osa õppimisel, kodutöödel ja ka füüsiliselt loengutes käimisel. See pole kindlasti tippsportlaste päevade osa," selgitas neiu.

Talihärm on enda sõnul võtnud kindla eesmärgi kool kiirelt ära lõpetada, sest USA kolledžites pole võimalik stipendiumiga õppides seda aega väga venitada.

Eesti laskesuusanaiskond tegi tänavusel hooajal sellise tagasimineku, et sisuliselt hetkel ollakse ilma olümpiakohata.

Talihärm: "Muidugi oleme me kõik pettunud, kuid selle esimese emotsiooni pealt oleks põhjapanevaid järeldusi teha. Tuleb istuda maha ja igaühel põhjust peeglisse vaadata ja mõelda, mida oleks saanud teisiti ja paremini teha."

"Meil on paratamatult väga väike eelarve võrreldes teiste riikidega, kes on siin karusellis. Ma arvan, et me oleme kasutanud oma olemasolevaid ressursse nii hästi kui võimalik."

"Ei ole lihtne siia MK-le ja tappa saada. Niigi on rajal füüsiliselt raske, kuid vaimselt on see veel raskem. Kõik oleme me meeletult tööd teinud ja sporti oma aega ja raha investeerinud, see, et olla viimaste kohtade peal, on väga keeruline meile kõigile," arvas Talihärm.

Talihärma sõnul teeb neidudele rasketel aegadel ka palju haiget see, kui spordiüldsus neid kehvade tulemuste eest materdab, kuigi asjade tausta ei teata.

"Ma kutsuksingi (inimesi) üles, et mitte teha seda meile veel raskemaks. Kui oled eestlane, siis kes meile ikka pöialt hoiab, kui mitte oma inimene. Me teeme endast kõik võimaliku, kuid paratamatult meil pole võrdseid võimalusi suurte koondistega," palus Talihärm poolehoidjaid.

Toimetaja: Siim SemiskarRain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.