Padrunid maha unustanud Fourcade võitis, lätlane esmakordselt pjedestaalil ({{commentsTotal}})

{{1489929600000 | amCalendar}}

Laskesuusatamise maailma karika hooaja viimasel etapil Holmenkollenis võitis meeste ühisstardiga sõidu prantslane Martin Fourcade.

Fourcade'i võistlus kulges äparduste tähe all, kuigi tiirudes oli ta ainus nulli lasknud mees. Nimelt unustas MK-üldvõitja alguses padrunid maha ja sai need alles esimeses tiirus treenerilt, kuigi ametlikult peab padrunite edasiandjaks olema neutraalne kohtunik.

Teisest tiirust lahkudes kukkusid Fourcade'i prillid matile ning reeglite järgi ei tohi tiiru mitte midagi maha jääda, kuid kindlasti ei teinud ta seda tahtlikult.

28-aastane laskesuusataja näitas kõigi jamade juures aga raudseid närve ja võitis esimest korda elus pjedestaalile jõudnud lätlase Andrejs Rastorgujevsi (2 möödalasku) ees 17,4 sekundiga. Kolmandana lõpetas austerlane Simon Eder (1; +32,4).

Kaheksa parema hulka mahtusid veel norralane Emil Hegle Svendsen (2; +42,2), sakslane Arnd Peiffer (2; +42,5), tšehh Michal Slesingr (1; +42,9), prantslane Jean Guillaume Beatrix (1; +44,3) ja tšehh Michal Krcmar (1; +46,7).

Võistluse lõpus pidas žürii Fourcade'i teema üle aru, kuid prantslast siiski ei karistatud. Ka ei esitanud konkurendid proteste.

KONTAVEIT PRANTSUSMAA LAHTISTEL
Anett Kontaveit
Kontaveit: sellise kuumaga muidugi lihtne ei olnud

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 53.) alustas tennise Prantsuse lahtistel meistrivõistlustel avaringis võiduga 29-aastase rumeenlanna Monica Niculescu (WTA 54.) vastu 7:5, 6:1.

võrkpalli mm-valikturniir
Võrkpalli MM-valikmäng Eesti - Venemaa / Eesti võrkpallikoondis
MM-pileti püüdmist jätkav võrkpallikoondis sai teada järgmised vastased

Eilsega tõmmati joon alla 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni teise valikringi kohtumistele, mis selgitasid need kuus võistkonda, kes pääsesid otse tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile ning kuus teise koha omanikku, kelle jaoks jätkub valiksari juulis kolmanda ringiga.

Uuendatud: 22:12
Frank Liivak
Frank Liivak sai kaela pronksmedali

Pühapäeva õhtul tõmmati joon alla Bosnia ja Hertsegoviina kõrgliigas. Eesti koondislase Frank Liivaku koduklubi FK Sarajevo lõpetas hooaja kolmandana, tagades sellega pääsu Euroopa liigasse.

tennis
Karolina PliškovaKarolina Pliškova
Teise paigutusega Pliškova alustas Pariisis võidukalt

Prantsusmaa lahtiste naisüksikmängus teisena paigutatud tšehhitar Karolina Pliškova alustas turniiri 7:5, 6:2 võiduga hiinlanna Zheng Saisai üle.