Padrunid maha unustanud Fourcade võitis, lätlane esmakordselt pjedestaalil ({{commentsTotal}})

{{1489929600000 | amCalendar}}

Laskesuusatamise maailma karika hooaja viimasel etapil Holmenkollenis võitis meeste ühisstardiga sõidu prantslane Martin Fourcade.

Fourcade'i võistlus kulges äparduste tähe all, kuigi tiirudes oli ta ainus nulli lasknud mees. Nimelt unustas MK-üldvõitja alguses padrunid maha ja sai need alles esimeses tiirus treenerilt, kuigi ametlikult peab padrunite edasiandjaks olema neutraalne kohtunik.

Teisest tiirust lahkudes kukkusid Fourcade'i prillid matile ning reeglite järgi ei tohi tiiru mitte midagi maha jääda, kuid kindlasti ei teinud ta seda tahtlikult.

28-aastane laskesuusataja näitas kõigi jamade juures aga raudseid närve ja võitis esimest korda elus pjedestaalile jõudnud lätlase Andrejs Rastorgujevsi (2 möödalasku) ees 17,4 sekundiga. Kolmandana lõpetas austerlane Simon Eder (1; +32,4).

Kaheksa parema hulka mahtusid veel norralane Emil Hegle Svendsen (2; +42,2), sakslane Arnd Peiffer (2; +42,5), tšehh Michal Slesingr (1; +42,9), prantslane Jean Guillaume Beatrix (1; +44,3) ja tšehh Michal Krcmar (1; +46,7).

Võistluse lõpus pidas žürii Fourcade'i teema üle aru, kuid prantslast siiski ei karistatud. Ka ei esitanud konkurendid proteste.

Rain Veideman
FOTOD | Suurest kaotusseisust välja tulnud korvpallikoondis alistas Rootsi

Tallinnas Kalevi spordihallis toimunud korvpalli kontrollkohtumises sai Eesti koondis 77:72 (18:25, 17:20, 23:11, 19:16) jagu Rootsist.

Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Karel Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03
tennis
Maria Lota KaulMaria Lota Kaul
Pärnus algab rahvusvaheline tenniseturniir

Kolmandat aastat Pärnus peetav Merko Estonian Open hõivab esmaspäevast linna tenniseväljakud terveks nädalaks ja toob suvepealinna kireva rahvusvahelise seltskonna. Eesti tippudest lööb 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i turniiril esmakordselt kaasa Jürgen Zopp, naiste tabelisse lisandus viimasel hetkel Kaia Kanepi.