Edasi pääsenud Nurger ja Kotsar mängivad kuulsusrikaste ülikoolide vastu ({{commentsTotal}})

Maik-Kalev Kotsar (paremal)
Maik-Kalev Kotsar (paremal) Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA ülikooliliigas NCAA said reedel March Madnessi ehk finaalturniiri avaringis võidu mõlema seal mängiva Eesti meeskorvpalluri koduülikoolid.

Rauno Nurgeri koduülikool Wichita State oli 64:58 parem Daytonist, Nurger viibis väljakul 12 minutit ja viskas selle aja jooksul neli punkti, võttis seitse lauapalli, blokeeris ühe viske ning andis ühe resultatiivse söödu. Wichita State'i suurim korvikütt oli 13 punkti visanud Landry Shamet.

Wichita State läheb teises ringis kokku Kentuckyga, kes alistas Northern Kentucky 79:70. Kentucky on NCAA turniiri võitnud kokku kaheksal korral, viimati suudeti seda teha aastal 2012, kui toonasesse võistkonda kuulusid teiste hulgas Anthony Davis, Marquis Teague, Michael Kidd-Glichrist ja Terrence Jones.

Maik-Kalev Kotsari ülikool South Carolina oli tulemusega 93:73 üle Dwyane Wade'i kunagisest koduülikoolist Marquette'ist, eestlase arvele jäi seitse punkti, viis lauapalli ja kaks korvisöötu. South Carolina resultatiivseim oli 29 punkti visanud Sindarius Thornwell.

South Carolina kohtub võimsa Duke'iga, kes oli 87:65 üle Troyst. Duke võitis NCAA turniiri viimati 2015. aastal, siis kuulusid Duke'i ridadesse sellised mehed nagu Jahlil Okafor, Marshall Plumlee, Justise Winslow, Tyus Jones ja Grayson Allen.

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi pääseb Wimbledoni turniirile

Pika pausi pidanud, aga hiljuti Stuttgardis areenile naasnud Kaia Kanepi saab alustada Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängus, kus eestlannal on tagatud koht kvalifikatsioonis.

Daniel Ricciardo
Ülipõneva Bakuu GP võitis Ricciardo, Vettel rammis Hamiltoni

Vormel-1 MM-sarja GP-etapil Bakuus ületas esimesena finišijoone Red Bulli piloot Daniel Ricciardo, kes edestas Mercedese meest Valtteri Bottast ning Williamsil sõitvat noort kanadalast Lance Strolli, kellele see oli karjääri esimeseks pjedestaalikohaks.

Gert JõeäärGert Jõeäär
Eesti meistriks kroonitud Jõeäär: terve sõit oli piin

Gert Jõeäär tuli teist korda Eesti meistriks jalgratturite grupisõidus. Võisteldi Tartu maakonna teedel ja hõbeda sai Alo Jakin ning pronksmedali Rein Taaramäe.

tennis
Feliciano LopezFeliciano Lopez
Lopez üllatas Cilicit ja teenis karjääri kaalukaima võidu

Londonis muruväljakuil peetud Queen’s Clubi tenniseturniiril triumfeeris üllatuslikult 35-aastane hispaanlane Feliciano Lopez, kes alistas finaalis 4. asetatud horvaadi Marin Cilici.