Iisakus pannakse algus Reinar Halliku Korvpallikoolile ({{commentsTotal}})

{{1489730520000 | amCalendar}}

Reinar Halliku Korvpallikooli avamisüritus leiab aset teisipäeval 21. märtsil Iisakul kell 12.00, kui toimub nurgakivi panemine ja neljapoolse heatahte lepingu sõlmimine Reinar Halliku KK, Iisaku ning Mäetaguse valla ja Eesti Korvpalliliidu vahel. Üritus toimub üheskoos „100 Kooli“ projekti külaskäiguga nendesse koolidesse.

Korvpallikoondislase Reinar Halliku korvpallikooli avamine on olnud selle korvpallihooaja üks oodatumaid sündmusi. Nii Narva kui ka Ida-Virumaa tõmbekeskus jääb selles plaanis ootama aega, kui linnas valmib korralik spordihoone. R.Halliku KK alustab ja laieneb teiste piirkonna keskuste kaudu põhieesmärgiga luua Ida-Virumaale tugev professionaalne korvpalliklubi.

„Tahame hakata tegutsema Ida-Virumaal laiemalt ja jõulisemalt, alustame kõigepealt Iisakus ja Mäetagusel korvpallitrennidega , kus kohaliku vallavalitsuse tugi ja initsiatiiv on kõige suurem ning huvi laste seas on suuresti olemas,“ sõnas Reinar Hallik (33 a), kellele Iisaku kant pole sugugi võõras.

„Olen mänginud seitse hooaega välismaal ning ühtteist näinud ja õppinud. Olen tundma õppinud erinevaid treenereid, korvpallikultuure, stiile ning treenerinägemusi. Minus on pikemat aega olnud soov rakendada oma teadmisi tõsiselt korvpalli õpetamise ja treeneritöö vallas. Tahan hakata tagasi andma seda, mida olen tänu oma karjäärile korvpallis saavutanud,“ lisas Hallik.

EKL-i president Jaak Salumets ütleb: „Suur osa tippmängijaid võrsub maakohtadest ning Ida-Viru ja Narva on olnud Eesti korvpalli ajaloos väga tugevad kohad. Tihti jäävad andekad noored maakohtades aga märkamata, eriti, usun et tänases maailmas. Peamine on praegu aga see, et Iisakul-Mäetagusel ja loodavas suurvallas on kohalik initsiatiiv väga kõrgel tasemel olemas.

Siit on hea alustada. Korvpall maakohtades on kindlasti EKL-i üks kindlaid prioriteete. Ka on Iisakul-Mäetaguses olemas majutus, laagrite korraldamise võimalus, korralikud saalid, jõusaalid, entusiastlikud treenerid. Näen suuri arenguvõimalusi ning soovin loodavale klubile jaksu ambitsioonide elluviimisel. Jõuame ühiste jõududega ka Narva!“

Iisaku vallavanem Raivo Raap ütles: “Iisaku ja Mäetaguse spordihuviliste seas on korvpall olnud alati populaarne nii noorte kui ka täiskasvanute seas. Siiani on seda tehtud suurest entusiasmist ja huvist omal käel. Arvan, korvpallikooli loomine sellisel tasemel annab meie noortele hoopis teise hingamise ja taseme. Loodan peagi kuulda Reinar Halliku Korvpallikoolist tulemuslikku tagasisidet!”

„Arvan, et see on iga korvpallist lugupidava omavalitsuse unistus, et Eesti koondise korvpallur tuleb nende piirkonda oma korvpallikooli tegema ning lastele oma teadmisi-oskusi edasi andma. 

Sportimisharjumuse kujundamine lastel on eelduseks, et neist saavad tublid, enesekindlad ja töökad inimesed tulevikus. Kõik algatused lapsed rohkem liikuma saada on tulevases Alutaguse vallas prioriteetsed,“ lisas Priit Palmet, Iisaku volikogu esimees. Nende sõnadega ühines kahe pooltkäega ka Mäetaguse vallavanem Tauno Võhmar.

Reinar ja tema hea sõber ning laste ristiisa Aulis Paal loodavad korvpalli Ida-Virumaal edendada ja taset  tõsta. „Töötame selle nimel, et Ida-Virumaale tekiks tugev klubi, kes läheks oma tegemistes lõpuni – tugev, professionaalne noortetöö, jätkusuutlik struktuur ning eesmärk jõuda seeläbi meistriliiga esindusklubini.

Reinar Halliku Korvpallikoolis hakkab tööle ka treenerina Reinar Hallik. Positiivseid läbirääkimisi on peetud mitme tuntud treeneri ja endise mängijaga.

Toimetaja: Ivo DobkevitschGert Kullamäe
Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna ja Gert Kullamäe teed lähevad lahku

Korvpallihooaega kokkuvõtvate arutelude järgselt otsustasid Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ning korvpallidivisjoni esindusmeeskonna peatreener Gert Kullamäe kahepoolsel kokkuleppel koostöö lõpetada.

Rein TaaramäeRein Taaramäe
Taaramäe naaseb kolmapäeval rattasadulasse

Terviseprobleemide tõttu Giro d'Italiast loobunud Rein Taaramäe naaseb pärast mõningast pausi võistluskarussellile kolmapäeval, kui alustab kõrgetasemelist Belgia velotuuri.

Malcolm Wilson

Malcolm Wilson: tahaksime Tänakut näha meeskonnas ka järgmisel hooajal

Ott Tänaku ja Martin Järveoja tööandja M-Sport rallimeeskonna pealik Malcolm Wilson andis Portugali MM-rallil ERR-ile pikema intervjuu, kus rääkis käimasolevast hooajast ning vihjas ka seda, et praeguse seisuga soovitakse eestlase jätkamist ka järgmisel hooajal.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
Anett Kontaveit tõusis maailma edetabelis 16 kohta

Värskelt avaldatud tennise maailma värskes edetabelis kerkis 21-aastane Eesti esireket Anett Kontaveit 16 kohta ja asub nüüd 52. positsioonil.

tennis
Kenneth RaismaKenneth Raisma
Raisma langes Kasahstanis avaringis konkurentsist

Kasahstanis Šõmkentis peetaval 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga ATP Challengeri tenniseturniiril pidi vabapääsmega põhitabelisse saanud 19-aastane Kenneth Raisma avaringis tunnistama endast kuus aastat vanema hispaanlase Marc Gineri paremust.