Iisakus pannakse algus Reinar Halliku Korvpallikoolile ({{commentsTotal}})

{{1489730520000 | amCalendar}}

Reinar Halliku Korvpallikooli avamisüritus leiab aset teisipäeval 21. märtsil Iisakul kell 12.00, kui toimub nurgakivi panemine ja neljapoolse heatahte lepingu sõlmimine Reinar Halliku KK, Iisaku ning Mäetaguse valla ja Eesti Korvpalliliidu vahel. Üritus toimub üheskoos „100 Kooli“ projekti külaskäiguga nendesse koolidesse.

Korvpallikoondislase Reinar Halliku korvpallikooli avamine on olnud selle korvpallihooaja üks oodatumaid sündmusi. Nii Narva kui ka Ida-Virumaa tõmbekeskus jääb selles plaanis ootama aega, kui linnas valmib korralik spordihoone. R.Halliku KK alustab ja laieneb teiste piirkonna keskuste kaudu põhieesmärgiga luua Ida-Virumaale tugev professionaalne korvpalliklubi.

„Tahame hakata tegutsema Ida-Virumaal laiemalt ja jõulisemalt, alustame kõigepealt Iisakus ja Mäetagusel korvpallitrennidega , kus kohaliku vallavalitsuse tugi ja initsiatiiv on kõige suurem ning huvi laste seas on suuresti olemas,“ sõnas Reinar Hallik (33 a), kellele Iisaku kant pole sugugi võõras.

„Olen mänginud seitse hooaega välismaal ning ühtteist näinud ja õppinud. Olen tundma õppinud erinevaid treenereid, korvpallikultuure, stiile ning treenerinägemusi. Minus on pikemat aega olnud soov rakendada oma teadmisi tõsiselt korvpalli õpetamise ja treeneritöö vallas. Tahan hakata tagasi andma seda, mida olen tänu oma karjäärile korvpallis saavutanud,“ lisas Hallik.

EKL-i president Jaak Salumets ütleb: „Suur osa tippmängijaid võrsub maakohtadest ning Ida-Viru ja Narva on olnud Eesti korvpalli ajaloos väga tugevad kohad. Tihti jäävad andekad noored maakohtades aga märkamata, eriti, usun et tänases maailmas. Peamine on praegu aga see, et Iisakul-Mäetagusel ja loodavas suurvallas on kohalik initsiatiiv väga kõrgel tasemel olemas.

Siit on hea alustada. Korvpall maakohtades on kindlasti EKL-i üks kindlaid prioriteete. Ka on Iisakul-Mäetaguses olemas majutus, laagrite korraldamise võimalus, korralikud saalid, jõusaalid, entusiastlikud treenerid. Näen suuri arenguvõimalusi ning soovin loodavale klubile jaksu ambitsioonide elluviimisel. Jõuame ühiste jõududega ka Narva!“

Iisaku vallavanem Raivo Raap ütles: “Iisaku ja Mäetaguse spordihuviliste seas on korvpall olnud alati populaarne nii noorte kui ka täiskasvanute seas. Siiani on seda tehtud suurest entusiasmist ja huvist omal käel. Arvan, korvpallikooli loomine sellisel tasemel annab meie noortele hoopis teise hingamise ja taseme. Loodan peagi kuulda Reinar Halliku Korvpallikoolist tulemuslikku tagasisidet!”

„Arvan, et see on iga korvpallist lugupidava omavalitsuse unistus, et Eesti koondise korvpallur tuleb nende piirkonda oma korvpallikooli tegema ning lastele oma teadmisi-oskusi edasi andma. 

Sportimisharjumuse kujundamine lastel on eelduseks, et neist saavad tublid, enesekindlad ja töökad inimesed tulevikus. Kõik algatused lapsed rohkem liikuma saada on tulevases Alutaguse vallas prioriteetsed,“ lisas Priit Palmet, Iisaku volikogu esimees. Nende sõnadega ühines kahe pooltkäega ka Mäetaguse vallavanem Tauno Võhmar.

Reinar ja tema hea sõber ning laste ristiisa Aulis Paal loodavad korvpalli Ida-Virumaal edendada ja taset  tõsta. „Töötame selle nimel, et Ida-Virumaale tekiks tugev klubi, kes läheks oma tegemistes lõpuni – tugev, professionaalne noortetöö, jätkusuutlik struktuur ning eesmärk jõuda seeläbi meistriliiga esindusklubini.

Reinar Halliku Korvpallikoolis hakkab tööle ka treenerina Reinar Hallik. Positiivseid läbirääkimisi on peetud mitme tuntud treeneri ja endise mängijaga.

Toimetaja: Ivo DobkevitschAnett Kontaveit
Kontaveit jõudis Stuttgardis põhiturniirile

Eesti esireket Anett Kontaveit teenis Saksamaal Stuttgardis peetaval 776 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA tenniseturniiri kvalifikatsioonis kolmanda võidu ja pääses põhitabelisse.

Võrkpalli finaalseeria
Rait Rikberg
Rait Rikberg kritiseeris oma mehi: väsimus on rumal jutt

Eesti meeste võrkpalli meistriliiga finaalseerias suutis Tartu Bigbank alles pühapäeval peetud seeria neljandas kohtumises teenida Tallinna Selveri üle esimese võidu. Meeskonna libero Rait Rikberg pahandas pärast mängu Vikerraadiole antud intervjuus veidi ka oma meeskonnakaaslastega, kes varasemate kaotuste põhjustena on välja toonud näiteks väsimust.

Jaan MartinsonJaan Martinson
Jaan Martinson: Sõõrumaa peab aduma, et vastutab kogu Eesti spordi eest

Eesti Olümpiakomitee presidendil Urmas Sõõrumaal sai selles ametis täis esimene aasta. Nagu taolistel puhkudel ikka, on tärmini täitumisel tehtud kokkuvõtteid sellest, kuidas president hakkama on saanud.

Uno TutkUno Tutk
Uno Tutk skandaalide valguses: maailm liigub videokohtunike suunas

Spordisõbrad teavad, et viimastel nädalatel on teema taas päevakorda tõusnud ja seda siis jalgpalli kontekstis. Aga tegelikult on küsimus laiem, sest konfliktid kohtunikega puudutavad paljusid spordialasid.

Alar VarrakAlar Varrak
Varrak: VTB liigas mängimine on privileeg

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi lõpetas VTB Ühisliiga hooaja napi kaotusega põhiturniiri teisena lõpetanud Peterburi Zeniidile, jäädes kodusaalis alla 95:98.

Lionel Messi kaaslastega väravat tähistamas.Lionel Messi kaaslastega väravat tähistamas.
Messi hiline värav tõi Barcelonale El Clasicos võidu

Hispaania jalgpalli kõrgliigas lõppes kahe suure, Madridi Reali ja Barcelona vaheline mäng ehk El Clasico Barcelona 3:2 võiduga.

Kristjan KangurKristjan Kangur
Kangur viskas Varese kaotusmängus kuus punkti

Kristjan Kanguri koduklubi Varese kaotas Itaalia kõrgliigas võõrsil 81:87 Venezia Umanale.

BC Kalev/Cramo - Peterburi Zeniit / Ryan ToolsonBC Kalev/Cramo - Peterburi Zeniit / Ryan Toolson
Kalev/Cramo lõpetas Ühisliiga hooaja valusa kaotusega

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi lõpetas VTB Ühisliiga hooaja napi kaotusega põhiturniiri teisena lõpetanud Peterburi Zeniidile, jäädes kodusaalis alla 95:98.

naiste korvpallifinaali võitis rapla
FCR Media/Rapla KK
Rapla naised krooniti Eesti meistriks korvpallis

Eesti naiste korvpalli meistriliiga finaalseeria neljandas mängus alistas FCR Media/Rapla KK võõrsil Tallinna Ülikooli võistkonna 92:80 (25:18, 29:20, 15:21, 23:21) ja võitis kogu seeria kolm-üks.

Uuendatud: 22:03 
tennis
Anett KontaveitAnett Kontaveit
Anett Kontaveit tõusis maailma edetabelis karjääri parimale kohale

Esmaspäeval avaldatud naiste tennise maailma värskes edetabelis tõusis Anett Kontaveit ühe koha võrra ja asub nüüd taas 73. positsioonil, mis on ka tema karjääri parim koht.