Tallinnas toimub maailmakuulsa kergejõustikutreeneri meistriklass ({{commentsTotal}})

Kergejõustik
Kergejõustik Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Reedest pühapäevani viib maailmakuulus treener, konsultant ja õppejõud Dan Pfaff (USA) Tallinnas Audentese Spordikeskuses läbi meistriklassi koolituse.

Dan Pfaff, kelle õpilased on võitnud kümme olümpiamedalit ja 11 MM-medalit, jagab kolmepäevasel meistriklassi koolitusel teadmisi ja kogemusi oma väärtuslikust 44-aastasest treenerikogemusest, psühholoogilistest oskustest, võtmemõõdikutest, teraapiast ja liigutuslike võimete testidest. Biomehaanika töötubades võetakse luubi alla kiirjooks, horisontaalhüpped, vertikaalhüpped ja heited.

Pfaff on eksperdina hästi kursis ka Eesti panusega maailma spordi arengusse. Arvukates riikides hinnatud konsultant ja koolitaja peab Fred Kudut oma eeskujuks, on kogunud tema poolt koostatud metoodilisi materjale ja teab Eestit pikkade mitmevõistluse traditsioonidega maana. Jaak Uudmäega kohtudes ütles tunnustatud biomehaanika spetsialist Pfaff, et on 16mm filmilinti uuesti ja uuesti vaadates meie olümpiavõitjalt hüppetehnikat õppinud.

Füsioterapeudi ja Gerd Kanteri treeneri Indrek Tustiti vahendusel ellu kutsutud koolitus saab teoks Eesti Kergejõustikuliidu, Eesti Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee Solidaarsusfondi koostöös. Dan Pfaffi meistriklass toob kokku üle 80 osaleja Eestist, Soomest, Lätist, Leedust ja Kasahstanist. Spordialadest on esindatud kergejõustik, tennis, korvpall, squash, jalgpall, käsipall, orienteerumine ja fitness.

Biomehaanika töötubades astuvad näidisõpilastena üles Eesti kergejõustikukoondislased eesotsas Gerd Kanteriga, kuulajate-vaatajate hulgas on Eesti kõigi aegade kõrgeima asetusega tennisist Kaia Kanepi, värske Euroopa meister kõrgushüppes, 2.01-naine Airinė Palšytė Leedust, 2009. aasta sise-EM-i kuldmedalimees Mikk Pahapill, olümpiavõitja Jaak Uudmäe jt.

Dan Pfaff on juhendanud enam kui pooltsadat olümpiasportlast ja MM-il osalejat, sh 21 medalisti; 5 maailma- ja 57 rahvusrekordi omanikku. Pfaff on esinenud 37 riigis ja tema töid on avaldatud enam kui 20 riigis.

Toimetaja: Anders NõmmKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.