Maailma tipptreener: praegu on dopingut raskem kasutada kui enne ({{commentsTotal}})

Eestisse saabus maailma üks edukaim kergejõustikutreener ja konsultant ameeriklane Dan Pfaff. 45 aasta jooksul olümpia ja maailmameistrivõistluste medaliste juhendanud Pfaff jagab Tallinnas kolmel päeval nõu meie treeneritele.

Eesti on 38 riik, kus kiirus- ja hüppealade spetsialist tuleb oma kogemusi jagama. Ameeriklane on juhendanud koguni 53 olümpiasportlast sealhulgas kümmet medalisti ja viit maailmarekordiomanikku.

Pfaff on juhtinud rahvusvahelisi treeningkeskusi ja treenerite erialase enesetäiendamise arendamist. Valitud USA kergejõustikutreenerite koolituse ning Põhja-, Kesk-Ameerika ja Kariibi mere kergejõustikuliidu projekti treenerihariduse õppekava juhiks. Omab laialdast rahvusvahelist, riiklikku, regionaalset ja kogukondlikku kogemust sporditeooria lektori ja õppekavade koostajana. Olnud treeneriks 29 NCAA oma riigi individuaalala meistrile ja 150 USA meistrile.

Biomehaanika usku tippguru juhendamisel valmistub täna maailmameistritiitli kaitsmiseks näiteks briti kaugushüppaja Greg Rutherford, kes võitis Londoni olümpial kulla ja sai Rio de Janeiros pronksi. "Minu filosoofia põhineb teadusel ja uuringutel," ütles Pfaff ETV spordisaatele. "See pole müüt või jutt, et kuidas mina treenisin 50 aastat tagasi. See on tänane treening, mis on toonud olümpiamedaliste ja maailmameistrivõistluste finaliste."

Pfaff on töötanud treenerina kümnel olümpial. Sprinteritest tuli tema juhendamisel kanadalane Donovan Bailey 1996. aastal Atlantas olümpiavõitjaks. Ka NFL-i NHL-i, WTA mängijaid nõustanud Pfaffi sõnul on täna dopingut spordis vähem kui aastakümneid tagasi. "Arvan, et mänguväli on muutunud. 80-ndatel ja 90-ndatel oli seis hullem," tõdes ta. "Dopingut on spordis veel, kuid seda kasutada on raskem. Usun, et teaduse, uuringute ja tarkade treeningutega võib jõuda dopingutarvitajatele lähedale. Kas on võimalik dopingusportlast võita - väga raske! Ma arvan, et dopinguga võitluseks on vaja palju inimesi, eksperte ja raha, et muuta keskkonda. Olen lootusrikas aga mitte naiivne, et mõelda, et seda ei eksisteeri."

Pfaffi meistriklass toimub Eesti Kergejõustikuliidu, Eesti Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee Solidaarsusfondi koostöös.

Toimetaja: Ivo DobkevitschKERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Johannes Erm haaras EM-il avapäeva lõpuks liidrikoha

Täna alustati Itaalias Grossetos peetavatel kergejõustiku U-20 Euroopa meistrivõistlustel meeste kümnevõistlusega, kus eestlastest on stardis Johannes Erm, Kristo Simulask ja Karel Tilga.

Uuendatud: 20:46 
VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Nikolai Novosjolov
Nikolai Novosjolov vehkles end MM-i individuaalturniiril hõbedale

Saksamaal Leipzigis peetavatel vehklemise maailmameistrivõistlustel tuli Nikolai Novosjolov meeste epee individuaalturniiril hõbemedalile.

Uuendatud: 22:00 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.