Maailma tipptreener: praegu on dopingut raskem kasutada kui enne ({{commentsTotal}})

Eestisse saabus maailma üks edukaim kergejõustikutreener ja konsultant ameeriklane Dan Pfaff. 45 aasta jooksul olümpia ja maailmameistrivõistluste medaliste juhendanud Pfaff jagab Tallinnas kolmel päeval nõu meie treeneritele.

Eesti on 38 riik, kus kiirus- ja hüppealade spetsialist tuleb oma kogemusi jagama. Ameeriklane on juhendanud koguni 53 olümpiasportlast sealhulgas kümmet medalisti ja viit maailmarekordiomanikku.

Pfaff on juhtinud rahvusvahelisi treeningkeskusi ja treenerite erialase enesetäiendamise arendamist. Valitud USA kergejõustikutreenerite koolituse ning Põhja-, Kesk-Ameerika ja Kariibi mere kergejõustikuliidu projekti treenerihariduse õppekava juhiks. Omab laialdast rahvusvahelist, riiklikku, regionaalset ja kogukondlikku kogemust sporditeooria lektori ja õppekavade koostajana. Olnud treeneriks 29 NCAA oma riigi individuaalala meistrile ja 150 USA meistrile.

Biomehaanika usku tippguru juhendamisel valmistub täna maailmameistritiitli kaitsmiseks näiteks briti kaugushüppaja Greg Rutherford, kes võitis Londoni olümpial kulla ja sai Rio de Janeiros pronksi. "Minu filosoofia põhineb teadusel ja uuringutel," ütles Pfaff ETV spordisaatele. "See pole müüt või jutt, et kuidas mina treenisin 50 aastat tagasi. See on tänane treening, mis on toonud olümpiamedaliste ja maailmameistrivõistluste finaliste."

Pfaff on töötanud treenerina kümnel olümpial. Sprinteritest tuli tema juhendamisel kanadalane Donovan Bailey 1996. aastal Atlantas olümpiavõitjaks. Ka NFL-i NHL-i, WTA mängijaid nõustanud Pfaffi sõnul on täna dopingut spordis vähem kui aastakümneid tagasi. "Arvan, et mänguväli on muutunud. 80-ndatel ja 90-ndatel oli seis hullem," tõdes ta. "Dopingut on spordis veel, kuid seda kasutada on raskem. Usun, et teaduse, uuringute ja tarkade treeningutega võib jõuda dopingutarvitajatele lähedale. Kas on võimalik dopingusportlast võita - väga raske! Ma arvan, et dopinguga võitluseks on vaja palju inimesi, eksperte ja raha, et muuta keskkonda. Olen lootusrikas aga mitte naiivne, et mõelda, et seda ei eksisteeri."

Pfaffi meistriklass toimub Eesti Kergejõustikuliidu, Eesti Olümpiakomitee ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee Solidaarsusfondi koostöös.

Toimetaja: Ivo DobkevitschOTSE: ILUUISUTAMISE MM HELSINGIS
tennis
Wozniacki ja Pliškova jõudsid Miamis poolfinaali

Miamis jätkuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jõudsid naistest esimesena poolfinaali endine maailma esireket, taanlanna Caroline Wozniacki ja turniiril teisena asetatud tšehhitar Karolina Pliškova.