Kalev/Cramo jäi Ühisliigas Avtodorile alla ({{commentsTotal}})

{{1489515720000 | amCalendar}}

Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo kaotas VTB Ühisliigas Saratovi Avtodorile 86:94.

Teise veerandaja alguses 12-punktilisse kaotusseisu jäänud Kalev/Cramo jõudis enne poolajavilet mitmel korral ka viigini ning püsis mängus ka kolmandal veerandajal, ent viimasel veerandajal haaras külalismeeskond kümnepunktilise edu ning ei lasknud seda enam käest.

„Meil on harjumuspäratu rotatsioon, mehed mängivad teistel kohtadel, kus mõni ei ole oma eluski mänginud,“ tunnistas Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak ERR-ile. „Midagi pole teha, olukord on selline. Natuke lõi see meid rütmist välja, aga lõppkokkuvõttes suutsime mängu tagasi tulla.“

„Me tegime täna liiga palju sundimatuid pallikaotusi ja lihtsaid möödaviskeid. Kahe võrdse satsi vahel polegi rohkem vaja ja kalduski teisele poole ära.“

Kalev/Cramo resultatiivseimana viskas Branko Mirkovic üleplatsimehena 28 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 5/14, vabavisked 5/6) ning jagas 11 korvisöötu. Cedric Simmonsi arvele jäi 15 punkti, Mickell Gladness lisas 14 silma.

Nicolas Minnerath viskas Venemaa klubi kasuks 24 punkti, Jevgeni Kolešnikovi arvele jäi 22 punkti ja seitse lauapalli.

Avtodor on Ühisliigas 6 võidu ja 12 kaotusega kümnes, Kalev 4 võidu ja 15 kaotusega kohe nende järel üheteistkümnes. Tallinna klubi ootab neljapäeval ees Balti liiga poolfinaali avakohtumine Prienai Vytautase vastu.