Eesti sõudjad olid Euroopa veteranide regatil edukad ({{commentsTotal}})

Sõudmine
Sõudmine Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel rassis mitu Eesti paatkonda Saksamaal Münchenis Euroopa veteranide regatil.

Nagu ikka, saatis Eesti sõudeveterane edu ning kodumaale naasti erinevat karva medalitega. Enamuse koondise rivistusest moodustas Tartu grupp eesotsas meeste ja naiste üksikaerupaatkondadega, ent kaasa tegi ka pärnakaid. Jõuproov peeti 1000 meetri distantsil, teatas Eesti Sõudeliit.

Koondisse kuuluv Indrek Salk informeeris, et roolijata neljapaat koosseisus Indrek Salk, Urmas Hein, Tanel Kliiman ja Lauri Pind saavutas C vanuserühmas ajaga 3.23,16 hõbemedali, jäädes alla 3.16,80ga finišeerunud Saksamaa nelikule. Kolmandaks platseerunud Saksamaa teine koosseis jäi eestlastest ligi 10 sekundi kaugusele, saades ajaks 3.32,97.

Tartus asuva projekteerimisfirma omanik ja tegevjuht Salk kommenteeris, et lisaks osalesid Tartu mehed roolijaga neljapaatide konkurentsis ning nagu ikka, paluti abi staažikalt roolimehelt, pärnulannalt Tea Miilbergilt.

„Ka selles klassis tõime hõbemedali, sedakorda taas Saksamaa (3.24,13) järel, tulemusega 3.29,15. Pronksmedali võitis resultaadiga 3.39,87 Saksamaa duubelmeeskond,“ märkis Salk.

Regati käigus jagunes neljapaat kaheks roolijata kahepaadiks. Ühe paari moodustasid Lauri Pind ja Tanel Kliiman ning võitsid tulemusega 3.38,94 lõpetanud brittide O’Toole’i-McGuinness’i järel ajaga 3.41,98 hõbemedali. Eesti duole järgnes ajaga 3.48,38 Itaalia paar Pontiglio-Schenone.

Urmas Hein ja Indrek Salk võitsid viimases finaalsõidus tulemusega 3.35,34 kuldmedali ning jätsid seljataha Venemaa (3.36,95) ja Saksamaa ekipaažid (3.40,75).

Siinkohal olgu täpsustatud, et kõiki sõite nimetatakse finaalideks ning iga sõidu esikolmik, nagu ikka, pävib medali.

Samuti oli tulemuslik Tartu ja Pärnu sportlastest moodustatud naiste roolijata neljapaat rivistuses Katre Pind, Siret Saarsalu, Marju Hein ja Piret Silm. Nemad olid oma sõidus ajaga 3.46,02 kolmandad, jäädes alla kahele Saksamaa nelikule, kes said ajaks 3.41,40 ja 3.45,69.

Nii nagu mehed, sõudsid naisedki hiljem roolijaga neljapaadis ning kasutasid Tea Miilbergi teeneid. Poodiumile nüüd ei mahutud, sest aeg 3.56,14 tagas 4. koha. Kuldmedali võitis ajaga 3.47,81 Saksamaa rivistus.

Veteranide võistlustel on tavaks segapaatkondade moodustamine, mis lühendatult kannab „mix“ tähistust. Loogilise jätkuna istusid nii meeste kui naiste nelikud koos Miilbergiga kaheksapaati ning lõpetasid võistlusprogrammi kuldmedalit vääriva esitusega. Võidutulemuse tagas aeg 3.15,46. Teise-kolmandana finišeerusid Saksamaa paatkonnad aegadega vastavalt 3.21,17 ja 3.23,89.

Tiitlivõistlustest võtsid osa ka omaaegsed pärnakatest sõudetipud Juhan Paalo ja Rein Põlluste. Nemad moodustasid roolijata neljapaadil koondpaatkonna lätlase Konstantins Kalnberzsise ning venelase Sergei Minejeviga ja võitsid 70-aastaste ehk G rühmas ajaga 3.47,90 hõbemedali.

Ka roolijaga paadiklassis käis võistlustules sama nelik, kasutades roolimehe, lätlanna Iveta Pasparne, abi. Sedakorda medalini ei jõutud, sest resultaat 4.00,69 tagas 4. koha.

Lisaks osalesid Paalo ja Põlluste Läti, Leedu ja Venemaa sõudjatega G-vanuserühma kaheksapaadis, kus võitsid pronksmedali.

„Konkurents oli kõva ning tulemused rahuldavad. Järgmised etteasted teeme juba eeloleval nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel ning oktoobris ootavad Austraalias ees veteranide maailmameistrivõistlused,“ avaldas peagi 67-ndat sünnipäeva tähistav Paalo, kelle auhinnakappi kuulub kümneid kodu- ja välisvõistluste medaleid.

Toimetaja: Ivo DobkevitschAnett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43 
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.