Eesti sõudjad olid Euroopa veteranide regatil edukad ({{commentsTotal}})

Sõudmine
Sõudmine Autor: Liis Treimann/Scanpix

Möödunud nädalavahetusel rassis mitu Eesti paatkonda Saksamaal Münchenis Euroopa veteranide regatil.

Nagu ikka, saatis Eesti sõudeveterane edu ning kodumaale naasti erinevat karva medalitega. Enamuse koondise rivistusest moodustas Tartu grupp eesotsas meeste ja naiste üksikaerupaatkondadega, ent kaasa tegi ka pärnakaid. Jõuproov peeti 1000 meetri distantsil, teatas Eesti Sõudeliit.

Koondisse kuuluv Indrek Salk informeeris, et roolijata neljapaat koosseisus Indrek Salk, Urmas Hein, Tanel Kliiman ja Lauri Pind saavutas C vanuserühmas ajaga 3.23,16 hõbemedali, jäädes alla 3.16,80ga finišeerunud Saksamaa nelikule. Kolmandaks platseerunud Saksamaa teine koosseis jäi eestlastest ligi 10 sekundi kaugusele, saades ajaks 3.32,97.

Tartus asuva projekteerimisfirma omanik ja tegevjuht Salk kommenteeris, et lisaks osalesid Tartu mehed roolijaga neljapaatide konkurentsis ning nagu ikka, paluti abi staažikalt roolimehelt, pärnulannalt Tea Miilbergilt.

„Ka selles klassis tõime hõbemedali, sedakorda taas Saksamaa (3.24,13) järel, tulemusega 3.29,15. Pronksmedali võitis resultaadiga 3.39,87 Saksamaa duubelmeeskond,“ märkis Salk.

Regati käigus jagunes neljapaat kaheks roolijata kahepaadiks. Ühe paari moodustasid Lauri Pind ja Tanel Kliiman ning võitsid tulemusega 3.38,94 lõpetanud brittide O’Toole’i-McGuinness’i järel ajaga 3.41,98 hõbemedali. Eesti duole järgnes ajaga 3.48,38 Itaalia paar Pontiglio-Schenone.

Urmas Hein ja Indrek Salk võitsid viimases finaalsõidus tulemusega 3.35,34 kuldmedali ning jätsid seljataha Venemaa (3.36,95) ja Saksamaa ekipaažid (3.40,75).

Siinkohal olgu täpsustatud, et kõiki sõite nimetatakse finaalideks ning iga sõidu esikolmik, nagu ikka, pävib medali.

Samuti oli tulemuslik Tartu ja Pärnu sportlastest moodustatud naiste roolijata neljapaat rivistuses Katre Pind, Siret Saarsalu, Marju Hein ja Piret Silm. Nemad olid oma sõidus ajaga 3.46,02 kolmandad, jäädes alla kahele Saksamaa nelikule, kes said ajaks 3.41,40 ja 3.45,69.

Nii nagu mehed, sõudsid naisedki hiljem roolijaga neljapaadis ning kasutasid Tea Miilbergi teeneid. Poodiumile nüüd ei mahutud, sest aeg 3.56,14 tagas 4. koha. Kuldmedali võitis ajaga 3.47,81 Saksamaa rivistus.

Veteranide võistlustel on tavaks segapaatkondade moodustamine, mis lühendatult kannab „mix“ tähistust. Loogilise jätkuna istusid nii meeste kui naiste nelikud koos Miilbergiga kaheksapaati ning lõpetasid võistlusprogrammi kuldmedalit vääriva esitusega. Võidutulemuse tagas aeg 3.15,46. Teise-kolmandana finišeerusid Saksamaa paatkonnad aegadega vastavalt 3.21,17 ja 3.23,89.

Tiitlivõistlustest võtsid osa ka omaaegsed pärnakatest sõudetipud Juhan Paalo ja Rein Põlluste. Nemad moodustasid roolijata neljapaadil koondpaatkonna lätlase Konstantins Kalnberzsise ning venelase Sergei Minejeviga ja võitsid 70-aastaste ehk G rühmas ajaga 3.47,90 hõbemedali.

Ka roolijaga paadiklassis käis võistlustules sama nelik, kasutades roolimehe, lätlanna Iveta Pasparne, abi. Sedakorda medalini ei jõutud, sest resultaat 4.00,69 tagas 4. koha.

Lisaks osalesid Paalo ja Põlluste Läti, Leedu ja Venemaa sõudjatega G-vanuserühma kaheksapaadis, kus võitsid pronksmedali.

„Konkurents oli kõva ning tulemused rahuldavad. Järgmised etteasted teeme juba eeloleval nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel ning oktoobris ootavad Austraalias ees veteranide maailmameistrivõistlused,“ avaldas peagi 67-ndat sünnipäeva tähistav Paalo, kelle auhinnakappi kuulub kümneid kodu- ja välisvõistluste medaleid.

Toimetaja: Ivo DobkevitschOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.