„Talendid rajale 2014“ lõpetas oma teise hooaja ({{commentsTotal}})

Karel-Oskar Oja, Jakob Mattias Oja ja Siim Leedmaa
Karel-Oskar Oja, Jakob Mattias Oja ja Siim Leedmaa Autor/allikas: Timo Anis

Tänavu teist aastat Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu koostöös korraldatava noorte kardisarja „Talendid rajale 2014“ finaal toimus pühapäeval, 1. juunil Õismäel FK Keskuse hobikardirajal.

Võrreldes eelmise aastaga oli sarja koostööpartnerite hulka lisandunud Maanteeamet, mille esindajad olid kohal kõigil kuuel etapil ja nende rolliks oli noortele ja nende vanematele läbi huvitavate loengute tutvustada ja meelde tuletada liiklusohutust.

Kuus etappi sõideti Triobet Kardikeskuse, LaitseRallyPark ja FK Keskuse hobikardiradadel ja arvesse läks neli paremat tulemust. Sarja peaauhinna, TARK Racing poolt välja pandud uue võistluskardi väärtusega 3500 eurot võitis Jakob Mattias Oja.

Kokku osales tänavuses sarjas 44 kuni 13 aastast noort sõitjat ja sõitjate keskmiseks vanuseks oli napilt 11 aastat. Finaali eel oli viiel sõitjal võimalus tulla sarja võitjaks ja pinget oli õhus tunda juba enne etapi algust. Etapid koosnesid soojendussõidust, kvalifikatsioonisõidust ja finaalidest. Kokku pääses finaalidesse 15 sõitjat, B-finaali üheksa, kellest kolm paremat said edasi A-finaali, kus neid ootas ees kuus kvalifikatsiooni paremat.

FK Keskuse B-finaal osutus ülimalt pingeliseks, kui hea stardi saanud Jan Kalmet sõitu juhtis. Tagantpoolt rajale läinud Siim Leedmaa suutis end tõsta kiirelt teisele kohale, kuid Kalmetist mööduda ei õnnestunud. Üle finišijoone tulid poisid aga sisuliselt koos. Kolmanda koha saatus, mis viis edasi A-finaali, otsustati viimases kurvis, kui Artur Kaal möödus Sander Robasest.

A-finaalis asus võistlejaterivi vedama teiselt stardikohalt rajale läinud Romet Reisin, tema järel kvalifikatsiooni kiireim poiss Jakob Mattias Oja. Reisin libises teistelt eest ja võitis kindlalt sõidu. Teisel kohal sõitnud Oja selja taha kogunes aga korralik seltskond, kus kohti vahetati pea igal ringil ja sai näha ülipõnevat võidusõitu. Lõpuks suutis kavlifikatsiooni kolmas poiss Georg Marten Tintse oma positsiooni taastada ja fininišeeris kolmandal kohal. Neljas Siim Leedmaa, viies Joonatan Laiapea, kuues Dominik Sinkevitš, seitsmes Karel-Oskar Oja, kaheksas Jan Kalmet ja üheksas Artur Kaal, kes tegi poolspinni.

„Talendid rajale 2014“ sarja kokkuvõttes tuli võitjaks Jakob Mattias Oja, teine Karel-Oskar Oja ja kolmas Siim Leedmaa.

Toimetaja: Ivo DobkevitschEesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis sai MM-valikturniiril teise võidu

Eesti võrkpallikoondis sai reedel Belgias, Kortrijkis 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri teises mängus kindlalt 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) jagu Hispaaniast ning on Belgia kõrval teine seni kaotuseta jätkav tiim. 

Uuendatud: 22:39 
Gheorghe CretuGheorghe Cretu
Pahane Cretu: miks eksperdid arvavad, et meie vastased on s***d

Eesti võrkpallikoondis jätkas 2018. aasta MM-i Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võidukalt, kui neljapäeval mängiti 3:0 üle Hispaania. Koondise peatreener Gheorghe Cretu oli veidi rahulolematu, et meedia eeldab, et Eesti koondis peaks kõik kohtumised kerge vaevaga võitma.

Anett Kontaveit
Kontaveit kohtub Witthöftiga reedel peaväljaku viimases matšis

Šveitsis, Gstaadis toimuval tenniseturniiril veerandfinaali jõudnud Anett Kontaveit (WTA 32.) peab oma järgmise matši reedel peaväljakul, kus ta kohtub sakslanna Carina Witthöftiga (WTA 66.).

Sandra PerkovicSandra Perkovic
Horvaatia kettaheitja näitas viimase 25 aasta võimsaimat heidet

Horvaatia kettaheitja Sandra Perkovic näitas Šveitsis Bellinzonas peetud võistlusel viimase veerandsajandi pikimat sooritust, saates ketta 71 meetri ja 41 sentimeetri kaugusele.

tennis
Simona Halep - Johanna KontaSimona Halep - Johanna Konta
Wimbledoni populaarseim matš oli üks naiste veerandfinaalidest

Neljapäeval avaldatud statistikanumbrite kohaselt oli tänavuse Wimbledoni tenniseturniiri ülekaalukalt kõige vaadatum mäng naiste üksikmängu veerandfinaal Johanna Konta ja Simona Halepi vahel.