Eesti neljapaadi sõudjad pidasid katsevõistluse ({{commentsTotal}})

Kahepaadid väljumisel
Kahepaadid väljumisel Autor/allikas: Fred Killing

Täna peeti Pärnus koondiste katsevõistluste nime all traditsiooniline kevadine sõudevõistlus, kus oma vormi testimas ja võidu eest olid sõitmas ka Eesti neljapaadi liikmed Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslap, Allar Raja ja Sten-Erik Anderson. Neljapaadi liikmete võistlus toimus paarisaerulistel kahepaatidel, kus vastamisi sõudsid Taimsoo-Raja, Anderson-Kuslap ja Laos-Suursild.

Esikohale tulid ajaga 6.34,7 Taimsoo-Raja, kohe nende kannul Anderson-Kuslap ajaga 6.37,1, paatkond Laos-Suursild sõitsid ajaga 6.57,8 välja kolmanda koha.

Kaur Kuslap kirjeldab võistluste käiku: „Kuna teadsime, et Allar ja Kaspar teevad kindlasti tugeva stardi, siis tahtsime Steniga neile tugevat konkurentsi pakkuda ning alustasime sõitu innukalt ning esimesed 1500 meetrit juhtisimegi sõitu. 500 m enne lõppu ärkasid aga Kaspar ja Allar ellu, meil polnud millegagi vastata ning jäime napilt nende järel teiseks.“ Kuslapi sõnul on Raja-Taimsoo paatkonna vastu alati põnev sõita ja ükskord tahetakse ka kahepaatidel meeskonnaliikmete ees finišisse jõuda.

Meeskonnasisese konkurentsi kohta sõnas Kuslap järgmist: „Kuigi kahepaatidel võistleme Allari ja Kaspari vastu, siis meeskonnasiseselt me konkurentsi ei tunneta ning neljapaadis oleme ikka kõik ühe eesmärgi eest väljas. Järgmine eesmärk ongi tuua vähem kui kuu aja pärast toimuvatelt Euroopa Meistrivõistlustelt kuldmedal. Praeguse füüsilise vormi kohta saab öelda, et see on tugev. Meil Steniga oli sõidu ajal enesetunne oluliselt parem kui Horvaatia lahtistel meistrivõistlustel, mis näitab, et oleme ettevalmistuses liikunud jälle sammu edasi.“

Pärnus valitsenud terav ja lõikav tuul muutsid sõidu keeruliseks, Kuslapi sõnul olid sõidu lõpuks käed nii külmad, et muutusid lausa tuimaks. Just heitlike ilmaolude tõttu läheb meeskond enne EM-i tagasi Horvaatiasse, et vormile veel veetreeningutel viimane lihv anda.

Euroopa meistrivõistlused sõudmised toimuvad 29.05-1.06 Belgradis.

Toimetaja: Ivo DobkevitschSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.