Eesti neljapaadi sõudjad pidasid katsevõistluse ({{commentsTotal}})

Kahepaadid väljumisel
Kahepaadid väljumisel Autor: Fred Killing

Täna peeti Pärnus koondiste katsevõistluste nime all traditsiooniline kevadine sõudevõistlus, kus oma vormi testimas ja võidu eest olid sõitmas ka Eesti neljapaadi liikmed Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslap, Allar Raja ja Sten-Erik Anderson. Neljapaadi liikmete võistlus toimus paarisaerulistel kahepaatidel, kus vastamisi sõudsid Taimsoo-Raja, Anderson-Kuslap ja Laos-Suursild.

Esikohale tulid ajaga 6.34,7 Taimsoo-Raja, kohe nende kannul Anderson-Kuslap ajaga 6.37,1, paatkond Laos-Suursild sõitsid ajaga 6.57,8 välja kolmanda koha.

Kaur Kuslap kirjeldab võistluste käiku: „Kuna teadsime, et Allar ja Kaspar teevad kindlasti tugeva stardi, siis tahtsime Steniga neile tugevat konkurentsi pakkuda ning alustasime sõitu innukalt ning esimesed 1500 meetrit juhtisimegi sõitu. 500 m enne lõppu ärkasid aga Kaspar ja Allar ellu, meil polnud millegagi vastata ning jäime napilt nende järel teiseks.“ Kuslapi sõnul on Raja-Taimsoo paatkonna vastu alati põnev sõita ja ükskord tahetakse ka kahepaatidel meeskonnaliikmete ees finišisse jõuda.

Meeskonnasisese konkurentsi kohta sõnas Kuslap järgmist: „Kuigi kahepaatidel võistleme Allari ja Kaspari vastu, siis meeskonnasiseselt me konkurentsi ei tunneta ning neljapaadis oleme ikka kõik ühe eesmärgi eest väljas. Järgmine eesmärk ongi tuua vähem kui kuu aja pärast toimuvatelt Euroopa Meistrivõistlustelt kuldmedal. Praeguse füüsilise vormi kohta saab öelda, et see on tugev. Meil Steniga oli sõidu ajal enesetunne oluliselt parem kui Horvaatia lahtistel meistrivõistlustel, mis näitab, et oleme ettevalmistuses liikunud jälle sammu edasi.“

Pärnus valitsenud terav ja lõikav tuul muutsid sõidu keeruliseks, Kuslapi sõnul olid sõidu lõpuks käed nii külmad, et muutusid lausa tuimaks. Just heitlike ilmaolude tõttu läheb meeskond enne EM-i tagasi Horvaatiasse, et vormile veel veetreeningutel viimane lihv anda.

Euroopa meistrivõistlused sõudmised toimuvad 29.05-1.06 Belgradis.

Toimetaja: Ivo DobkevitschOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.