Sõudjad tegid teadlase abiga videoanalüüsi, et paatkonda kiiremaks saada ({{commentsTotal}})

Eesti sõudjad naasid äsja treeninglaagrist Horvaatiast, kus kasutati võimalust ka videoanalüüsiks, mida aitas teha teadlane Valeri Klesnjov.

Kuivõrd sellisest asjast on üldse tulu ja milline see on? „Sõudmine on väga raske ala, tehnilise poole pealt, siis on tunnetuslik poole ja veel see, kuidas see välja näeb ja kuidas paberil on,” selgitas neljapaadi sõudja Kaspar Taimsoo ETV spordiuudiste stuudiointervjuus. „Valeri Klesnjov aitas meil kaardistada täpsemalt, kuidas iga mees eraldi paadis asetseb, milline on tema tõmbetsükkel, kui palju jõudu kuskil rakendub, et saaksime meeskonnatööd ühtlustada ja paatkonna kiiremaks.”

Tõnu Endrekson ning Andrei Jämsä ehk kahepaat harjutas Hispaanias, ehkki teises paigas kui mullu.

„Perspektiiv on suur, tuleb ühine keel paadis leida. Kõige tähtsamad võistlused on Euroopa meistrivõistlused, kus eesmärk on medal,” lausus Endrekson.

Tänavu said Eesti paatkonnad koos koosseisudega varakult paika, seetõttu katsevõistlusi kui selliseid ei peeta, küll aga toimub tuleva nädala lõpus koondise testvõistlus.

Milliseid võiksid olla meie sõudeparemiku reaalsed eesmärgid tänavusel hooajal? „Kindlasti on mitu eesmärki. Nagu Tõnu ja Andrei mainisid, on nende soov saada EM-ilt medal, meie kindlasti soovime seda võita. Usun, et ka MM-il ei saa latti alla lasta, medaliga on vaja koju tulla,” arutles Taimsoo.

Toimetaja: Maarja Värvtennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov ei kaotanud Usbekistanis avaringis geimigi

Vladimir Ivanov alustas Usbekistanis peetavat 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri kindla võiduga.