Sõudjad tegid teadlase abiga videoanalüüsi, et paatkonda kiiremaks saada ({{commentsTotal}})

Eesti sõudjad naasid äsja treeninglaagrist Horvaatiast, kus kasutati võimalust ka videoanalüüsiks, mida aitas teha teadlane Valeri Klesnjov.

Kuivõrd sellisest asjast on üldse tulu ja milline see on? „Sõudmine on väga raske ala, tehnilise poole pealt, siis on tunnetuslik poole ja veel see, kuidas see välja näeb ja kuidas paberil on,” selgitas neljapaadi sõudja Kaspar Taimsoo ETV spordiuudiste stuudiointervjuus. „Valeri Klesnjov aitas meil kaardistada täpsemalt, kuidas iga mees eraldi paadis asetseb, milline on tema tõmbetsükkel, kui palju jõudu kuskil rakendub, et saaksime meeskonnatööd ühtlustada ja paatkonna kiiremaks.”

Tõnu Endrekson ning Andrei Jämsä ehk kahepaat harjutas Hispaanias, ehkki teises paigas kui mullu.

„Perspektiiv on suur, tuleb ühine keel paadis leida. Kõige tähtsamad võistlused on Euroopa meistrivõistlused, kus eesmärk on medal,” lausus Endrekson.

Tänavu said Eesti paatkonnad koos koosseisudega varakult paika, seetõttu katsevõistlusi kui selliseid ei peeta, küll aga toimub tuleva nädala lõpus koondise testvõistlus.

Milliseid võiksid olla meie sõudeparemiku reaalsed eesmärgid tänavusel hooajal? „Kindlasti on mitu eesmärki. Nagu Tõnu ja Andrei mainisid, on nende soov saada EM-ilt medal, meie kindlasti soovime seda võita. Usun, et ka MM-il ei saa latti alla lasta, medaliga on vaja koju tulla,” arutles Taimsoo.

Toimetaja: Maarja VärvVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.