Eesti neljapaat kasutas tunnustatud biomehaaniku abi ({{commentsTotal}})

Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap)
Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap) Autor/allikas: Matti Killing/www.soudeliit.ee

Eesti paarisaerulise neljapaadi treeninguid Zagrebis külastas vene juurtega biomehaanika teadur Valeri Klešnev, kes on töötanud välja süsteemi mõõtmaks sõudjate kõikvõimalikke parameetreid: jõumomente, aeru nurka erinevates tõmbefaasides, aerulaba tööefektiivsust ja muud.

"Mõõtmistulemused andsid ülevaate meie koostööst ja tõmbe dünaamikast võrreldes väljaarvutaud teoreetiliste ideaalidega," kirjutas meeskonna liige Allar Raja neljapaadi koduleheküljel.

"Meie tööd võrreldi kindlate parameetritega, et aru saada, kuhu me antud kontekstis asetuda võime. Lisaks neljapaadile testisime endid ka väikestel paatidel, et saada rohkem täpsemaid andmeid iga meeskonnaliikme kohta eraldi."

"Erinevatel distantsidel peetud testid kestsid kolm päeva. Sõitsime üheminutilisi lõike ja läbisime ka 2000 m pikkuse võistlusdistantsi. Teaduri hinnangul on meie koostöö ja jõurakendusmoment hea ning oleme suure potentsiaaliga meeskond."

Olid ka mõned nii-öelda iluvead – näiteks saaksime parandada aeru pikkipaati tööd, täpsemat ja kiiremat tõmbe algust ning tõmme võiks olla 3-4 cm pikem. Kuid arvestades, et hooaeg on alles lapsekingades, on tehnilise töö lihvimiseks veel piisavalt aega, et EM-iks kõik kenasti toimima saada."

Toimetaja: Siim BoikovVaata otse: POrtugal juhib uus-meremaa vastu kahe väravaga
Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Petra KvitovaPetra Kvitova
Kvitova jõudis esimest korda pärast noarünnakut taas WTA turniiri finaali

Möödunud detsembris oma kodus noarünnaku ohvriks langenud tšehhitar Petra Kvitova jõudis esimest korda pärast intsidenti taas WTA turniiri finaali.