Eesti neljapaadi sõudjad näitasid hooaja avavõistlusel klassi ({{commentsTotal}})

Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap)
Eesti neljapaat (Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap) Autor: Matti Killing/www.soudeliit.ee

Möödunud nädalavahetusel toimusid Horvaatias lahtised meistrivõistlused sõudmises, kus mitmed esikohad nopiti Eesti paarisaerulise neljapaadi liikmete Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Kaur Kuslapi ja Sten-Erik Andersoni poolt.

Kindel esikoht võeti sloveenlaste ees neljapaadil, kus vastaseid edastati tervelt 8 sekundiga. Neljapaat sõudis finišisse ajaga 06:12,99, Sloveenlaste ajaks jäi 06:20;83. Eesti ja Sloveenia meeskonnad olid võistluse ainsad neljapaadid.

Konkurents oli aga märksa tihedam kahepaatide osas, kus stardis oli 21 paati. Oma tugevust näitasid Allar Raja ja Kaspar Taimsoo, kellele kahepaadi A-finaalides vastast ei olnud. Võit tuli ajaga 06:56,69, teise koha saanud Horvaatia paatkond jäi Rajast ja Taimsoost ligi 3 sekundi kaugusele.

Allar Raja võtab pühapäevased sõidud kokku järgmiselt: „Kuna neljapaate oli stardis vaid kaks, siis konkurents eriti tihe ei olnud, mistõttu on keeruline ka neljapaadi vormi hinnata. Samas oli kaheste sõidust näha, et kõik meeskonnaliikmed on heas hoos, ka Kaur ja Sten-Erik tegid väga tugeva sõidu,“ kiidab Raja. Kahepaadi võidust rääkides sõnab Raja, et vastutuul muutis sõidu ajaliselt pikemaks ja kurnavamaks: „Kuigi distantsi esimesel poolel saime 2 paadipikkust edu, siis vastaste rünnakute tõttu võitluses poodiumikohtade pärast hingetõmbe pausi ei jäänud. Esikoha tõigi efektiivne reageerimine vastaste rünnakule ning hea sõidurütmi hoidmine.“ Raja lisab, et tulemuse näol on tegemist Eesti esimese kuldmedaliga Horvaatia lahtistelt meistrivõistlustelt meeste paarisaerulise kahepaadi kategoorias.

Neljapaadi kaks teist liiget Kaur Kuslap ja Sten-Erik Anderson saavutasid kahepaatidel neljanda koha, Austria meeskonna järel jäi Kuslap-Anderson paadil poodiumikohast puudu vaid 1,7 sekundit. Kaur Kuslapi sõnul on tulemus hea: „Võidutahe oli väga suur, kuid vaim ei olnud veel maksimaalseks soorituseks piisavalt terav. Siiski, vaatamata mõningasele tehnilisele rabedusele, ei ole me Croatia Openil varem nii heas hoos olnud, mistõttu võib tulemusega rahule jääda.“

Laupäeval, 12. aprillil võisteldi ühepaatidel, kus A-finaali jõudis neljapaadi liikmetest vaid Kaspar Taimsoo, kelle lõpptulemuseks jäi kuues koht (kokku võistles 31 ühepaati).

Toimetaja: Siim SemiskarOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.