Margus Allikmaa lõpetab töösuhte Marko Kaljuveeriga ({{commentsTotal}})

ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa teatas täna õhtul, et on otsustanud lõpetada töösuhte sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeriga.

Täna esitas ERR-i juhatuse liige Hanno Tomberg ringhäälingunõukogule tagasiastumisavalduse. Nõukogu rahuldas Tombergi avalduse alates 1. juunist ja tegi Allikmaale ülesandeks alustada uue juhatuse liikme otsimist.

Ringhäälingunõukogu esimees Agu Uudelepp ütles, et Tombergi lahkumise põhjuseks olid erimeelsused rahvusringhäälingu personalipoliitikas.

„Oli mullegi üllatus, et Hanno Tomberg sellise avalduse esitas, ma saan aru küll mingist seosest, et ma eile õhtul teavitasin juhatuse liikmeid sellest, et ma soovin meie sporditoimetuse juhatuses muudatusi teha ja vahetada välja Marko Kaljuveeri ja Hanno ilmselt tundis endas teatud, ma ei teagi, kas kaasvastutust või tahet Marko Kaljuveeri kaitsta,” sõnas Allikmaa „Aktuaalsele kaamerale”.

Miks Marko Kaljuveer välja vahetatakse? „See on üks vana teema ja hästi pikka sellist ajalugu kandev, aga põhiline põhjus on see, et ma väga tahaksin ja sooviksin, et meie sporditoimetuse koostöö mitmete spordialaliitudega, spordiavalikkusega oleks palju tõhusam, palju parem,” rääkis Allikmaa. „Ja ma sooviksin ka seda, et need valikud, milliseid spordialasid üle kanda ja millele nagu rõhku panna, see valik oleks pisut avaram.”

Toimetaja: Maarja Värvjalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.