Saksamaale olümpial edu toonud instituut avas uksed välisajakirjanikele ({{commentsTotal}})

Taliolümpiamängudel on läbi aegade kõige rohkem medaleid võitnud Saksamaa sportlased. Suure panuse selleks on andnud spordivahendite uurimise ja arendamisega tegelev instituut Berliinis, mis esimest korda avas uksed välisajakirjanikele.

Ida-Berliinis asuval Instituudil on selja taga enam kui poole sajandi pikkune ajalugu. Tänapäeval töötab seal 70 inimest, kelle ülesandeks on hoolitseda selle eest, et mitte ühelgi Saksamaa sportlasel ei jääks medal võitmata üksnes seetõttu, et konkurendil oli parem varustus - olgu siis tegemist bobikelkude, uiskude või suuskadega. Instituudi direktor Harald Schaale rõhutab, et loomulikult ei suuda nad keskpärasest sportlasest olümpiavõitjat teha, kuid oma tippudele suudavad nad parima varustuse abil pakkuda olulist eelist spordialadel, kus iga sekundisajandik või isegi tuhandik on kulla hinnaga. 50 aasta jooksul on Saksamaa sportlased just selles instituudis väljatöötatud varustusega võitnud 600 medalit maailmameistrivõistlustel ning 200 medalit olümpiamängudel. Sotši olümpia toob kindlasti lisa.

"Oleme seotud spordialadega nagu kelgutamine, bobi- ja skeletonisõit, kiiruisutamine, suusahüpped, murdmaasuusatamine ja lumelauasõit. Ja kui meil õnnestub igal spordialal võita 1-2 medalit, siis võime üsna rahule jääda," vahendas ETV spordisaade Schaale sõnu.

Saksamaa Olümpiakomitee ametlik eesmärk Sotši olümpiaks on 30 medalit. Samapalju võideti ka neli aastat tagasi Vancouveris.jalgpalli mm-valiksari
Inglased võitsid ja hoiavad MM-valiksarjas oma puuri jätkuvalt puutumatuna

Inglismaa jalgpallikoondis alistas MM-valiksarjas täna kodus 2:0 Leedu ja jätkab ainsa meeskonnana, kellele pole löödud veel ühtki väravat.

tennis
Šveitslased pääsesid Miamis edasi, Radwanska kaotas vanale tuttavale

Miamis toimuval tenniseturniiril pääsesid meesüksikmängus teiste seas kolmandasse ringi šveitslased Stanislas Wawrinka ja Roger Federer.