Oliver Konsa vabanes vanglast ({{commentsTotal}})

Oliver Konsa
Oliver Konsa Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Jalgpallurite kokaiiniäri süüasjas ühe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse saanud Eesti jalgpallikoondise ja Nõmme Kalju endine mängija Oliver Konsa vabanes täna karistuse kandmiselt Tallinna vanglas.

Vastavalt Konsa (28), tema kaitsja Sven Sillari ja riigiprokurör Andres Ülviste oktoobris sõlmitud karistusleppele sai Konsa narkoaine suures koguses käitlemise eest nelja aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse, millest tal tuli vanglas reaalselt ära kanda üks aasta ja kaks kuud, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Karistuse ülejäänud osa ehk kolm aastat vangistust mõistis Harju maakohus Konsale tingimisi nelja-aastase katseajaga. Kuna Konsa oli juba 2012. aasta 9. novembrist vahi all, siis vabanes ta 9. jaanuaril vanglast.

Kohus konfiskeeris riigieelarve tuludesse Konsalt kinnipidamisel ja tema elukoha läbiotsimisel leitud ja ära võetud sularaha 1205 eurot ning 2585 eurot ja mõistis välja 800 eurot sundraha ja ekspertiisikulud 4148,25 eurot.

Konsa kaks kaaslast said samuti kokkuleppekaristused

Juba varem lahendas maakohus kokkuleppemenetluses Konsa kaassüüdistatavate Peeter Kallase (41) ja Peeter Truusi (37) kriminaalasja.

Kohus mõistis Kallasele nelja aasta ja kahe kuu pikkuse reaalse vangistuse. Truusile mõistis kohus kaheaastase vangistuse, millest loeti kantuks tema juba vahi all oldud viis kuud ja 26 päeva ning mõisteti talle karistuse ülejäänud osa ehk üks aasta, kuus kuud ja neli päeva tingimisi kaheaastase katseajaga.

Kohus konfiskeeris Kallaselt läbiotsimisel leitud 2120 eurot, samuti kuldehted 3864 euro väärtuses ning Truusilt 1530 eurot. Ühtlasi tuleb Kallasel tasuda menetluskulusid üle 5000 euro ja Truusil üle 1500 euro.

Kahe mehe protsess jätkub kohtuvaidlusega

Eelmisel nädalal jõudis kohtuprotsess sama kriminaalasja kahe süüdistatava osas kohtuvaidluseni.

Riigiprokurör Andres Ülviste taotles narkokuritegude eest korduvalt vangis istunud ja selle kriminaalasja võtmetegelasele Tauno Laasmele (38) (varasema perenimega Veri) narkokuriteo eest koos varasema kandmata karistuse liitmisega kokku 11 aasta, 10 kuu ja 15 päeva pikkust vangistust ja Nõmme Kalju amatööride meeskonnas mänginud Norman Kägole (26) narkokuriteo ja vahi alt põgenemise eest kokku nelja aasta ja 10 kuu pikkust vangistust.

Kohtuvaidlus jätkub 20. jaanuaril advokaatide kaitsekõnedega ning pärast seda langetab kohus otsuse.

Süüdistus

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi käitlesid Laasme ja Konsa 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal korduvalt suures koguses kokaiini.

Süüdistuse kohaselt omandas Laasme oma tuttavalt Kallaselt vähemalt 20 grammi kokaiini, olles tegevuse eelnevalt kooskõlastanud Konsaga. Veidi hiljem andis Laasme tellitud aine edasi oma tuttavale Truusile.

Suurema osa omandatud kokaiinist viis Laasme seejärel vastavalt kokkuleppele Konsaga hoiule viimase elukohta, kusjuures kaks pakendatud müügikogust jättis enda autosse.

Süüdistuse kohaselt andis Laasme ühe kaasa võetud kokaiinipakendi samal õhtul vahetult Konsa kätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse võtsid politseinikud läbiotsimisel ära tema enda autost.

Laasmet ja Konsat süüdistatakse ka selles, et nad omandasid Kallaselt vähemalt 200 grammi kokaiini, toimetasid selle Konsa elukohta, kus kaalusid ja pakendasid aine tellimustele vastavateks müügikogusteks ning andsid osa sellest edasi Kägole, kes temale esitatud süüdistusest nähtuvalt müüs suurema osa saadud narkootilisest ainest seejärel Tallinnas edasi mitmetele inimestele.

Kägo süüdistatakse veel suures koguses narkoaine ehk kokku vähemalt 35 grammi kokaiini omandamises ning ühe grammi kaupa edasimüümises kahele inimesele pikema aja vältel.

Lisaks süüdistab riigiprokuratuur Kägo selles, et ta kohtumääruse alusel vahistatuna põgenes konvoeerimise käigus Tallinnas.

Kriminaalmenetluse käigus tuvastati süüdistatavatel teadmata päritoluga tulusid kokku üle 164 000 euro. Süüdistuse järgi oli raha saadud narkoärist ja käsitletav seega kriminaaltuluna.

Kohtumäärustega on konfiskeerimise tagamiseks arestitud vara enam kui 230 000 euro väärtuses, sealhulgas sularaha, kuldehteid, helitehnikat ja üks kinnistu.

Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei ning uurimist juhtis riigiprokuratuur.

Toimetaja: Siim SemiskarRasmus Mägi
Rasmus Mägi pääses võistkondlikul EM-il teise ajaga finaali

Soomes Vaasas alanud kergejõustiku võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel pääses Rasmus Mägi 400 meetri tõkkejooksus ajaga 49,92 sekundit homsesse finaali.

Markelle Fultz ja NBA komissar Adam SilverMarkelle Fultz ja NBA komissar Adam Silver
Soomlane valiti NBA draftis seitsmendana, Butler lahkus Bullsist

Möödunud öösel leidis Brooklynis aset järjekordne korvpalliliiga NBA draft. Esimese kümne valitu hulka kuulus kaks eurooplast.

BFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasaBFC Daugavpilsi buss põles Lätis maatasa
FOTO | Noori Läti jalgpallureid vedanud buss põles maatasa

Karikamängult naasnud BFC Daugavpilsi üht noortevõistkonda vedanud buss süttis eile põlema.

võrkpallitriumf
Gheorghe Cretu
Cretu: praegust koondist ei saa kolme aasta tagusega võrrelda

Eesti meeste võrkpallikoondis naasis täna Mehhikost Maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi meistritena. Koondise peatreener Gheorghe Cretu rääkis ERR-ile, et on koondis kolme aasta jooksul märgatavalt arenenud.

Uuendatud: 22:15 
tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Ivanov pääses Hollandis kaheksa hulka
Uuendatud: 22.06

Hollandis Almere'is peetaval 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril jõudis Eesti meeste esinumber Vladimir Ivanov (ATP 407.) veerandfinaali.