Lennusadamas jagati maailma sõudmisauhindu ({{commentsTotal}})

Maailma Sõudeliit autasustas reede hilisõhtul Tallinnas hooaja edukamaid. Aasta meeste paatkonnaks valiti Uus-Meremaa roolijata kahene Eric Murray ja Hamish Bond ning naiste seas austraallanna Kim Crow.

Kogu traditsioonilise aastalõpuürituse kulminatsiooniks oli kahtlemata auhindade jagamine Tallinna Lennusadamas. Paraku ei saanud ei naiste ega meeste paatkondade aasta parimad treeningute tõttu maakera kuklapoolelt Eestisse tulla.

Nii 2009. aastast ehk 16 järjestikuse võiduga maailma sõudeajaloos uue tähiseni jõudnud Eric Murray ja Hamish Bond kui ka tänavu naiste ühepaadil täielikult valitsenud Kim Crow saatsid oma tervitused ja tänusõnad kodunt teele.

Aasta parimaks treeneriks hinnati Norra koondise juht - nii meeste paariskahese kui kergekaalu paariskahese maailmameistritiitlile tüürinud rootslane Johan Flodin. Külalised jäid esmakordselt Eestis peetud aastalõpuüritusega igatahes ülimalt rahule.

"Olen Eesti suur fänn - esimest korda tulin siia 1993. aastal. Olen Jüri Jaansoni karjääri jälginud väga tähelepanelikult," lausus maailma katusorganisatsiooni tegevjuht Matt Smith. "See, mida ta saavutas, on sellise väikese riigi jaoks fantastiline edu! Mis uude rajatavasse sõudekanalisse puutub, siis on see suurepärane ja ootame, et saaks seda näha ja loodetavasti peetakse seal peagi ka regatte."

Ja meiegi poolt vaadates - veel ühe kandi pealt oleme maailma sõudekaardile märgi maha pannud.

"See selja taga seinal olev logo - World Rowing - oluline on, et siin toimus üks üritus, kus need sõnad on peal. Kas seal edasi on championship või U-23 või junior, see ei oma tähtsust," sõnas Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli. "Oluline on see: World Rowing, Tallinn, Estonia. Ja see on meie esimene samm nende järgmiste sammude ees. Selleks, et siia ükskord ühed tiitlivõistlused saada. Me teeme ära selle!"

Toimetaja: Siim BoikovOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.