Tallinnas tunnustati sõudemaailma parimaid ({{commentsTotal}})

Sõudmine
Sõudmine Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Tänavune rahvusvaheline sõudehooaeg on jõudnud lõpule, päädides Tallinnas sõudemaailma parimate väljakuulutamisega, kirjutab alaliidu koduleht.

Rahvusvaheline alaliit FISA on nii kõrgel tasemel väisamas Eestit esmakordselt ning eales varem pole siin aastalõpugalat korraldatud. Sõudeaasta parimad kuulutati välja Tallinna Lennusadamas toimunud galal viies kategoorias: treener, mees- ja naissõudja, parasõudja ning eriteenetega isik. Tallinnasse olid tunnustust tulnud vastu võtma Aasta treeneriks kuulutatud Johan Flodin ning eriteenete eest auhinna saaja Anita DeFrantz. Sündmusel osales ka FISA president Denis Oswald.

2013. aasta edukaima treeneri tiitli pälvis Norra koondist juhendav rootslane Johan Flodin, kelle hoolealused võitsid Lõuna-Koreas Chungjus peetud maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit. Meeste paarisaeru kahepaadil tegid tänavu võimsa tõusu varem harva MK-poodiumile jõudnud Nils-Jakob Hoff ning Kjetil Borch. Meeldejäävas finaalis alistas Norra duo leedulased Mascinskase-Ritteri ning itaallased Fossi ja Battisti.

Kergekaalu samas paadiklassis võitsid MM-kulla Kristoffer Brun ja Are Strandli, edestades šveitšlasi Schuerch’i-Gyr’i ning britte Peter ja Richard Chambersit.

Vahetult pärast edukat esinemist Chungjus antud intervjuus Los Angelese olümpiavõitjast sõudeblogi pidajale britt Martin Crossile avaldas Flodin koondise edu saladuse, mis seisnenud tema hinnangul sportlastele väga individuaalses lähenemises.

“Tänavune hooaeg kulges tegelikult üle kivide ja kändude, tuues hoolealustele kaasa mitmeid vigastusi. Kui minult täna küsitaks, mida uut sellest hooajast õppisin, siis vastaksin, et kõik on võimalik”, märkis 46-aastane Flodin.

Aasta meessõudjad

Auhind lendas maailma kuklapoolele, Uus-Meremaale ning seda 2013. aastal võitmatuna püsinud roolijata kahepaadisõudjate Eric Murray ning Hamish Bondi filigraanse töö tulemusel. 31-aastane Murray ja 27-aastane Bond on järjepidevat edu nautinud juba alates 2009. aastast ning sõudsid Londoni olümpiamängudel välja paadiklassi maailma parima aja – 6.08,50.

Uusmeremaallaste jaoks on tegemist teise aastaauhinna võitmisega.

Aasta naissõudja

Tänavune tiitlikandja on austraallanna Kim Crow, kes peale edukat Londoni-hooaega, mis tõi tasuks kaks olümpiamedalit, suutis tõestada, et temas on stabiilsust ja ainest tipus püsimiseks. Chungjus peetud MM-finaalis alistas 1985. aastal sündinud Crow senised valitsejad, Uus-Meremaa koondislase Emma Twigg’i ning tituleeritud tsehhitari Mirka Knapkova.

Aasta parasõudjad

Parima tiitel kuulub jällegi Austraaliale ning selle tagasid TA-klassi paarisaeru kahepaadil segavõistkonnana startinud Gavin Bellis ning Kathryn Ross. 

Alles mullu moodustunud sõudepaar, kes paraolümpial pälvis viienda tulemuse, murdis tänavu MM-tiitli võitmisega absoluutsesse tippu.

Paatkonna kogenum, Ross, on varem võistelnud kahtedel olümpiamängudel ning tema auhinnakappi kaunistavad mitmed MM-medalid. Kuldse tulemuseni jõudis sportlane esmakordselt.

Auhind sõudmise eriteenete eest

Nagu ikka, tunnustab FISA sõudmise üldarengutesse panustanud taustajõude. Tänavuse preemia eriteenete eest maailma sõudespordi arendamisel pälvis ameeriklanna Anita DeFrantz, kes on kogunud kuulsust USA presidendi Carteri organiseeritud Moskva olümpiamängude boikoti vastu protestimisega. Olles samas ka 1976. aasta olümpiamedallist, hoiab DeFrantz siiani sõudmise arengutel silma peal ning tegutseb FISA asepresidendina. Tänavu valiti ameeriklanna Rahvusvahelise Olümpiakomitee IOC’i täitevkomitee liikmeks.

Toimetaja: Alvar TiislerSloveenia võrkpallikoondis
Sloveenia ähvardab rahvusvahelist võrkpalliliitu kohtuga

Sloveenia võrkpalliföderatsioon võib rahvusvahelise võrkpalliföderaatsiooni kohtusse kaevata, kui FIVB ei lase Sloveenia meeskonda järgmisel aastal väljavõideldud kohale Maailmaliiga eliitdivisjonis. 

KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
U-20 EM: Liider Erm alustas teist päeva isikliku rekordiga

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti võrkpallikoondis
Eesti võrkpallikoondis pani Slovakkia kindlalt paika ja säilitas šansid

Eesti meeste võrkpallikoondis teenis Belgias peetaval MM-valikturniiril kolmanda võidu, kui alistas Slovakkia selgelt 3:0. Vastasele anti geimides vaid 14, 17 ja 15 punkti.

Uuendatud: 22:44 
Anett Kontaveit
Tšehhi tennisistist jagu saanud Kontaveit pääses Gstaadis finaali

Gstaadis toimuval WTA tenniseturniiril sai Anett Kontaveit (WTA 32.) poolfinaalis 6:4, 6:1 jagu Tšehhi esindajast Tereza Martincovast (WTA 140.).

Uuendatud: 15:26 
tennis
ITFITF
Eesti võitis rannatennise võistkondlikul MM-il kaheksanda koha

10.-16. juulil toimusid Moskvas rannatennise võistkondlikud maailmameistrivõistlused. Turniir toimus juba kuuendat aastat järjest Venemaa riiklikus tennisekeskuses. Eesti võistkond koosseisus Eneli Lattik (ITF 150.), Kätlin Lattik (ITF 330.), Ainar Laube (ITF 173.) ja Priit Pihl (ITF 65.) saavutas kaheksanda koha.