Tallinnas tunnustati sõudemaailma parimaid ({{commentsTotal}})

Sõudmine
Sõudmine Autor: Liis Treimann/Scanpix

Tänavune rahvusvaheline sõudehooaeg on jõudnud lõpule, päädides Tallinnas sõudemaailma parimate väljakuulutamisega, kirjutab alaliidu koduleht.

Rahvusvaheline alaliit FISA on nii kõrgel tasemel väisamas Eestit esmakordselt ning eales varem pole siin aastalõpugalat korraldatud. Sõudeaasta parimad kuulutati välja Tallinna Lennusadamas toimunud galal viies kategoorias: treener, mees- ja naissõudja, parasõudja ning eriteenetega isik. Tallinnasse olid tunnustust tulnud vastu võtma Aasta treeneriks kuulutatud Johan Flodin ning eriteenete eest auhinna saaja Anita DeFrantz. Sündmusel osales ka FISA president Denis Oswald.

2013. aasta edukaima treeneri tiitli pälvis Norra koondist juhendav rootslane Johan Flodin, kelle hoolealused võitsid Lõuna-Koreas Chungjus peetud maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit. Meeste paarisaeru kahepaadil tegid tänavu võimsa tõusu varem harva MK-poodiumile jõudnud Nils-Jakob Hoff ning Kjetil Borch. Meeldejäävas finaalis alistas Norra duo leedulased Mascinskase-Ritteri ning itaallased Fossi ja Battisti.

Kergekaalu samas paadiklassis võitsid MM-kulla Kristoffer Brun ja Are Strandli, edestades šveitšlasi Schuerch’i-Gyr’i ning britte Peter ja Richard Chambersit.

Vahetult pärast edukat esinemist Chungjus antud intervjuus Los Angelese olümpiavõitjast sõudeblogi pidajale britt Martin Crossile avaldas Flodin koondise edu saladuse, mis seisnenud tema hinnangul sportlastele väga individuaalses lähenemises.

“Tänavune hooaeg kulges tegelikult üle kivide ja kändude, tuues hoolealustele kaasa mitmeid vigastusi. Kui minult täna küsitaks, mida uut sellest hooajast õppisin, siis vastaksin, et kõik on võimalik”, märkis 46-aastane Flodin.

Aasta meessõudjad

Auhind lendas maailma kuklapoolele, Uus-Meremaale ning seda 2013. aastal võitmatuna püsinud roolijata kahepaadisõudjate Eric Murray ning Hamish Bondi filigraanse töö tulemusel. 31-aastane Murray ja 27-aastane Bond on järjepidevat edu nautinud juba alates 2009. aastast ning sõudsid Londoni olümpiamängudel välja paadiklassi maailma parima aja – 6.08,50.

Uusmeremaallaste jaoks on tegemist teise aastaauhinna võitmisega.

Aasta naissõudja

Tänavune tiitlikandja on austraallanna Kim Crow, kes peale edukat Londoni-hooaega, mis tõi tasuks kaks olümpiamedalit, suutis tõestada, et temas on stabiilsust ja ainest tipus püsimiseks. Chungjus peetud MM-finaalis alistas 1985. aastal sündinud Crow senised valitsejad, Uus-Meremaa koondislase Emma Twigg’i ning tituleeritud tsehhitari Mirka Knapkova.

Aasta parasõudjad

Parima tiitel kuulub jällegi Austraaliale ning selle tagasid TA-klassi paarisaeru kahepaadil segavõistkonnana startinud Gavin Bellis ning Kathryn Ross. 

Alles mullu moodustunud sõudepaar, kes paraolümpial pälvis viienda tulemuse, murdis tänavu MM-tiitli võitmisega absoluutsesse tippu.

Paatkonna kogenum, Ross, on varem võistelnud kahtedel olümpiamängudel ning tema auhinnakappi kaunistavad mitmed MM-medalid. Kuldse tulemuseni jõudis sportlane esmakordselt.

Auhind sõudmise eriteenete eest

Nagu ikka, tunnustab FISA sõudmise üldarengutesse panustanud taustajõude. Tänavuse preemia eriteenete eest maailma sõudespordi arendamisel pälvis ameeriklanna Anita DeFrantz, kes on kogunud kuulsust USA presidendi Carteri organiseeritud Moskva olümpiamängude boikoti vastu protestimisega. Olles samas ka 1976. aasta olümpiamedallist, hoiab DeFrantz siiani sõudmise arengutel silma peal ning tegutseb FISA asepresidendina. Tänavu valiti ameeriklanna Rahvusvahelise Olümpiakomitee IOC’i täitevkomitee liikmeks.

Toimetaja: Alvar TiislerOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.