Maailma Sõudeliidu president: Aidu kanal sobiks ka maailmameistrivõistlusteks ({{commentsTotal}})

Tallinnas algas Maailma Sõudeliidu treenerite konverents. Traditsiooniline hooaja lõpuüritus kulmineerub reede hilisõhtul aasta parimate sõudjate ja treenerite autasustamisega.

Reedel oli kõnepuldis ka kaks eestlast – professor Teet Seene rääkis ealistest muutustest skletilihastes ja Hardi Murula elavat vastukaja leidnud Aidu Veespordikeskuse rajamisest kunagise põlevkivikarjääri alale. Aidu kanaliga maailmas läbilöömiseks see traditsiooniline aastalõpuüritus Eestisse toodud saigi.

„Möödunud aastal olime Limerickis sellisel üritusel ja kui seal välja hõigati, et järgmise aasta koht on vaba, siis me praktiliselt kohe broneerisime, mis ei tähendanud vastus, aga panime ennast kirja ja sealt see protsess kulgema hakkas,” kirjeldas Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli ETV spordiuudistele, kuidas hooaja lõpuüritus Tallinnasse toodi. „Minu jaoks oli Aidu edasilükkav jõud, sest Aidu-mehed olid juba väga konkreetselt enda kavadesse kirja pannud, et hiljemalt 2020. aastal peab seal toimuma FISA (Maailma Sõudeliidu – toim) egiidi all võistlus.”

Vägeva, 2300 meetri pikkuse ja 163 meetri laiuse kanali kaevetöödega saadi ühele poole augustis ehk kolm kuud enne plaanitut. Lõplikult peaks kogu kompleks valmima 2020. aastaks. Ja siis sobiks Aidu ka kas või maailmameistrivõistluste paigaks.

„Minu arvates on see fantastiline projekt. Muidugi peate alustama juunioride MM-ist, seejärel U-23 – läbima peab kõik astmed enne kui saada MM-võistluste korraldajaks. Aga see on selline kanal, mis võiks sobida niisugusel tasemel võistluseks,” hindas Maailma Sõudeliidu president Denis Oswald.

Toimetaja: Maarja VärvOtt Tänak
Ott Tänak näitas testikatsel 9. aega, kiireim oli Latvala

Sel nädalavahetusel sõidetava Argentina autoralli MM-etapi testikatse kiireim oli soomlane Jari-Matti Latvala (Toyota), kes sai 6,01 km pikkuse distantsi parimal läbimisel kirja tulemuse 4.02,0.

stuttgardi tenniseturniir
Maria Šarapov
Kontaveit kohtub Stuttgardi turniiri veerandfinaalis Maria Šarapovaga

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 73.) kohtub Stuttgardis toimuval tenniseturniiril veerandfinaalis 15-kuulisest võistluskeelust vabanenud venelanna Maria Šarapovaga.

Tiit Sokk ja Eesti korvpallikoondisTiit Sokk ja Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondise kutse läks 23 mängijale, Kotsar jääb kõrvale

Sel suvel peab Eesti korvpalli rahvuskoondis neli MM-i eelkvalifikatsiooniturniiri mängu, lisaks kuus-seitse kontrollmängu. Kandidaate kutsutute näol on sel aastal 23, koondise peatreener Tiit Sokk ootab neilt vastust hiljemalt juuni alguseks.

Stefan KüngStefan Küng
Kangert ja Taaramäe lõpetasid Romandia tuuri teise etapi peagrupis

Romandia velotuuril sõideti neljapäeval künklik 160,7 kilomeetri pikkune etapp, kus võidu jagasid šveitslane Stefan Küng (BMC Racing) ja ukrainlane Andriy Grivko (Astana). Kahe mehe duellis tõmbas finišiheitluses pikema õlekõrre 23-aastane Küng.

SnuukerSnuuker
VIKTORIIN | Kui hästi tunned snuukrit?

Hetkel peetakse Inglismaal Sheffieldis järjekordseid snuukri maailmameistrivõistlusi, mille eelringis osales esmakordselt ka eestlane. Turniiri toimumisest on insipireeritud ka meie tänane viktoriin. Head lahendamist!

Renoveeritud Kalevi spordihall.Renoveeritud Kalevi spordihall.
Renoveeritud Kalevi spordihalli avab Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mõõduvõtt

Alates eelmise aasta veebruarist suletud olnud legendaarne Kalevi spordihall avab peagi külalistele uksed. 1962. aastal valminud hall on arhitektuurilise mälestisena riikliku kaitse all ja nii on hoone väliskuju jäänud sisuliselt muutumatuks. Sisulised muutused on aga enam kui aasta väldanud tööde käigus märgatavad.

tennis
Vladimir IvanovVladimir Ivanov
Vladimir Ivanov pääses Usbekistanis poolfinaali

Vladimir Ivanov (ATP 444,) on Usbekistanis 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga Futures turniiril jõudnud poolfinaali.