Maailma Sõudeliidu president: Aidu kanal sobiks ka maailmameistrivõistlusteks ({{commentsTotal}})

Tallinnas algas Maailma Sõudeliidu treenerite konverents. Traditsiooniline hooaja lõpuüritus kulmineerub reede hilisõhtul aasta parimate sõudjate ja treenerite autasustamisega.

Reedel oli kõnepuldis ka kaks eestlast – professor Teet Seene rääkis ealistest muutustest skletilihastes ja Hardi Murula elavat vastukaja leidnud Aidu Veespordikeskuse rajamisest kunagise põlevkivikarjääri alale. Aidu kanaliga maailmas läbilöömiseks see traditsiooniline aastalõpuüritus Eestisse toodud saigi.

„Möödunud aastal olime Limerickis sellisel üritusel ja kui seal välja hõigati, et järgmise aasta koht on vaba, siis me praktiliselt kohe broneerisime, mis ei tähendanud vastus, aga panime ennast kirja ja sealt see protsess kulgema hakkas,” kirjeldas Eesti Sõudeliidu peasekretär Robert Väli ETV spordiuudistele, kuidas hooaja lõpuüritus Tallinnasse toodi. „Minu jaoks oli Aidu edasilükkav jõud, sest Aidu-mehed olid juba väga konkreetselt enda kavadesse kirja pannud, et hiljemalt 2020. aastal peab seal toimuma FISA (Maailma Sõudeliidu – toim) egiidi all võistlus.”

Vägeva, 2300 meetri pikkuse ja 163 meetri laiuse kanali kaevetöödega saadi ühele poole augustis ehk kolm kuud enne plaanitut. Lõplikult peaks kogu kompleks valmima 2020. aastaks. Ja siis sobiks Aidu ka kas või maailmameistrivõistluste paigaks.

„Minu arvates on see fantastiline projekt. Muidugi peate alustama juunioride MM-ist, seejärel U-23 – läbima peab kõik astmed enne kui saada MM-võistluste korraldajaks. Aga see on selline kanal, mis võiks sobida niisugusel tasemel võistluseks,” hindas Maailma Sõudeliidu president Denis Oswald.

Toimetaja: Maarja VärvAnett Kontaveit
Kontaveit parandas taas karjääri parimat edetabelikohta

Eesti esireket Anett Kontaveit tõusis värskes naiste tennise maailma edetabelis viis kohta ja paikneb nüüd karjääri kõrgeimal, 27. kohal.

VÕRKPALLI MM-VALIKTURNIIR
Eesti meeste võrkpallikoondisEesti meeste võrkpallikoondis
Belgia vastu avageimi võitnud Eesti võrkpallikoondis jäi MM-i ukse taha

Kortrijkis peetud 2018. aasta maailmameistrivõistluste Euroopa tsooni kolmanda valikringi turniiri võitis võõrustaja Belgia, kes alistas otsustavas kohtumises Eesti meeskonna 3:1 ning pääses tuleva aasta septembris Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile.

Julia Beljajeva
Beljajeva teenis maailmameistrivõistlustelt pronksmedali

Saksamaal Leipzigis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva naiste individuaalses epees pronksmedali. Poolfinaalis tuli eksmaailmameistril tunnistada lisaajal venelanna Tatjana Gudkova 13:12 paremust.

Uuendatud: 19:43 
KERGEJÕUSTIKU U-20 EM
Johannes Erm
Erm pälvis U-20 EM-ilt hõbeda ja Tilga pronksi

Kergejõustiku kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel Grossetos jätkavad pühapäeval kümnevõistlust Johannes Erm ja Kristo Tilga, kes avapäeva järel hoidsid vastavalt esimest ja neljandat kohta.

Uuendatud: 20:03 
Chris FroomeChris Froome
Chris Froome võitis neljandat korda Prantsusmaa velotuuri

Prantsusmaa velotuuri võitis neljandat korda Chris Froome (Sky). Britt oli olnud parim ka 2013. ning 2015. ja 2016. aastal.

Jürgen Zopp
Jürgen Zopp võitis Saksamaal tenniseturniiri

Jürgen Zopp (ATP 480.) võitis Saksamaal Kasselis peetud 25 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri, kui alistas finaalis sakslase Jan Choinski (ATP 483.) 6:3, 6:2.

tennis
Natsitervitus Stockholmi tenniseturniirilNatsitervitus Stockholmi tenniseturniiril
Stockholmi turniiri poolfinaali katkestas natsihõige

Stockholmis peetavatel Rootsi lahtistel meistrivõistlustel tennises juhtus eilses meeste üksikmängu poolfinaalis hispaanlaste Fernando Verdasco ja David Ferreri vahel kummaline vahejuhtum, kui üks mees kõndis väljakule ja hõikas natsitervituse.